Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Jak grali nasi?

Real Madryt . Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1225 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał conshima. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Po raz pierwszy od 7 stycznia zachował czyste konto, jednak trzeba zauważyć, że wreszcie mógł liczyć na obrońców, którzy nie pozwalali napastnikom Realu Sociedad na zbyt wiele. Reprezentant Kostaryki przy każdej interwencji spisywał się jednak bez zarzutu.
Danilo
Niczego nie zepsuł, co w porównaniu do poprzednich występów trzeba zaznaczyć jako ogromny plus. Tym razem spisał się jednak całkiem dobrze w defensywie i poza jedną niefortunną sytuacją, gdy się przewrócił, spisywał się raczej solidnie. Nie zagrał wielkiego meczu, ale i tak był to jeden z najlepszych jego występów w tym sezonie.
Raphaël Varane
Odpoczynek dobrze mu zrobił. Zanotował bardzo dobry mecz i uniknął poważniejszych błędów. Napastnicy Realu Sociedad zupełnie sobie z nim nie radzili i był on najlepszym obrońcą Królewskich we wczorajszym spotkaniu.
Sergio Ramos
Na początku meczu popełnił błąd, który mógł kosztować Królewskich utratę bramki, ale z minuty na minutę radził sobie coraz lepiej. Dojrzały występ kapitana.
Nacho
Z przodu nieźle i z tyłu solidnie. Nie oferuje w ofensywie tyle co Marcelo, ale w defesywie pozostaje ostoją. Gracze gości nie mieli zbyt wielu szans po akcjach przeprowadzanych jego stroną. Jak zawsze co najmniej poprawnie wypełnił swoje zadanie.
Mateo Kovačić
Bezapelacyjny bohater meczu. Poza golem i asystą, które już stawiają go w doskonałym świetle, potrafił wziąć na siebie odpowiedzialność za ofensywną grę Królewskich. Jego gra była po prostu przyjemna dla oka. Zasłużył na owację na stojąco.
Casemiro
W defensywie radził sobie znakomicie, w rozegraniu zaś – jak zawsze – było znacznie gorzej. Ogólny bilans jest jednak pozytywny. W starciu z rywalem lubiącym utrzymywać się przy piłce ktoś taki jak Casemiro w środku jest drużynie niezbędny. Wywiązał się ze swoich zadań.
Toni Kroos
Ma za sobą solidny mecz, choć bez błysku. To on wyprowadzał akcję na 2:0, jednak na konto strat należy przypisać piątą żółtą kartkę, która wyklucza go z występu przeciwko Celcie Vigo na wyjeździe.
Lucas Vázquez
Jak zawsze był bardzo aktywny i często szukał gry. Drużyna mogła na niego liczyć, a najbardziej błysnął przy trzecim trafieniu, gdy doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Álvaro Moratę.
Karim Benzema
Najsłabszy piłkarz Realu Madryt w kilku ostatnich meczach. Gubi się między zawodnikami rywala, nie potrafi odnaleźć w polu karnym, nie broni się już nawet tym, że pomaga pozostałym atakującym. Karim jest bez formy i chyba już wkrótce dostrzeże to nawet Zizou.
Cristiano Ronaldo
W pierwszej połowie – poza asystą – był jednym z najsłabszych graczy na boisku. Notował mnóstwo strat, niecelnie dogrywał, źle przyjmował, wyglądał na zagubionego. Przebudził się w drugiej części gry, strzelił ładnego gola i wreszcie szło mu znacznie lepiej. Pierwsza połowa pozostawia pewien niesmak, ale progres w czasie meczu był widoczny. Oby utrzymał tendencję wzrostową.
Álvaro Morata
O takie wejścia chodziło. Ponownie w roli jokera spisał się bez zarzutu. Podwyższył prowadzenie na 3:0 i zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Przy takiej formie Benzemy Morata jest bardzo blisko pierwszego składu i może liczyć na wsparcie kibiców. I trudno się dziwić.