Oceny zawodników po meczu z Celtą

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Celtą Vigo 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 727 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał DavorSukerHM. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Kiko Casilla
Ponownie pokazał się z niezłej strony. Dobrze radził sobie w trudnych sytuacjach i przy golach nie miał nic do powiedzenia. Najpierw w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie był Danilo, później, przy strzale Wassa, bramkarz był zasłonięty. Potwierdził jednak niezłą formę i to jego szkoda chyba najbardziej, ponieważ w tym sezonie pewnie już za dużo nie pogra.

Danilo
Bez dwóch zdań największy pechowiec na boisku. Przy pierwszym golu został zwyczajnie nabity, za co trudno go obwiniać. Biegał po boisku jak szalony i chyba można go nawet podejrzewać o przemotywowanie. Pojawiał się w ataku, w obronie czy na lewej stronie. W tym wszystkim nieco brakowało rozsądku, ale w kwestii zaangażowania nie można mu nic zarzucić. Mimo wszystko ten występ i odpadnięcie z Pucharu Króla są dla niego gwoździem do trumny. Trudno sobie wyobrazić, by Bernabéu mu zaufało.
Sergio Ramos
Znów potrafił odnaleźć się w polu karnym rywala, jednak przy takich absencjach najbardziej potrzeby był w obronie. Drużyna nie zachowała czystego konta, ale kapitana za tę porażkę w dwumeczu po prostu nie można obwiniać. Wczoraj grywał jako stoper, jako prawy obrońca i nawet jako napastnik.
Casemiro
Nie jest środkowym obrońcą. Jego ustawienie wielokrotnie mogło budzić wątpliwości, jednak największe pretensje dotyczą sytuacji z drugiej połowy, gdy popełnił piłkarski kryminał, próbując dograć piłkę do Nacho w okolicach swojego pola karnego.
Nacho
Nie spodziewaliśmy się, że Nacho będzie odgrywać tak ważną rolę i w tak ważnym meczu stanie się jednym z pewniaków do wyjściowej jedenastki. Wczoraj jednak nie uniknął błędów. Przy pierwszym golu zaryzykował wślizgiem i stracił czas na powrót.
Toni Kroos
Poprawny mecz Niemca, jednak bez błysku. Przez to, że Casemiro wielokrotnie musiał pełnić rolę środkowego obrońcy, Toni także musiał grać nieco bliżej swojej bramki. Dołożył swoje trzy grosze przy golu na 2:2, ponieważ to on dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego.
Mateo Kovačić
Jego rajdy z piłką były bardzo przyjemne dla oka i mocno napędzały ataki Realu Madryt. Im bliżej było bramki Celty, tym większy miał problem z dokładnością. Całe szczęście, że po kontuzji wraca do coraz lepszej dyspozycji.
Marco Asensio
Był przywiązany do lewego skrzydła i tylko raz pojawił się na prawej stronie. Miał sporo zadań defensywnych, ale poza jedną niezłą piłką do Ronaldo z przodu nie pokazał zbyt wiele.
Isco
Trzeba go pochwalić za świetne dogranie do Cristiano, po którym Portugalczyk trafił najpierw w poprzeczkę, a później w słupek. Na początku meczu był aktywny, oddał nawet pierwszy celny strzał na bramkę Celty, ale w pewnym momencie zaczął gasnąć z minuty na minutę..
Cristiano Ronaldo
W pierwszej połowie mógł mówić o ogromnym pechu, gdy sytuacyjnej piłki nie potrafił z bliska skierować do pustej bramki. Po przerwie błysnął przy świetnym rzucie wolnym, ale w ogólnym rozrachunku nie spełnił swojej roli jako lider. Wciąż oczekujemy od niego więcej.
Karim Benzema
Miał zdecydowanie za mały udział w grze Królewskich i zbyt rzadko próbował odkleić się od zwartej defensywy Celty. Niemal nie stwarzał zagrożenia pod bramką rywala, ale w końcówce to on przedłużył dośrodkowanie Toniego Kroosa, kiedy piłkę do siatki skierował Lucas Vázquez.