Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Asysta Marcosa Llorente i samobój Vallejo

Ubiegły weekend ponownie był przeciętny dla większości zawodników związanych z Królewskimi. Jesús Vallejo i Omar Mascarell przegrali z wiceliderem Bundesligi, a na domiar złego ten pierwszy strzelił samobója. W znacznie lepszym nastroju może być za to Borja Mayoral, który miał udział przy golu na wagę zwycięstwa. Asystę zaliczył Marcos Llorente, a kolejną szansę w Holandii otrzymał Martin Ødegaard.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Drużyna z Asturii ma nowego trenera, co tylko nieznacznie zmienia sytuację skrzydłowego. Tym razem znalazł się w kadrze meczowej, ale na boisku pojawił się dopiero w 86. minucie. Drużyna zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Realem Betis, a Burgui zaliczył dwie udane interwencje w obronie, dwukrotnie był faulowany, zaliczył jedno niecelne podanie i raz sam faulował rywala. Krótko mówiąc – kolejny występ bez historii.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Diego Llorente (Málaga)
Środkowy obrońca znalazł się poza kadrą Málagi z powodu zapisów w kontrakcie. Jego drużyna przegrała na wyjeździe z Realem Madryt 1:2.

Marcos Llorente (Deportivo Alavés)
Ekipa Alavés zanotowała średni występ, ponieważ zaledwie zremisowała u siebie z Leganés 2:2. Sam Marcos zagrał dość solidnie. Dobrze spisywał się w odbiorze, natomiast w ofensywie popisał się dość przypadkową asystą, ponieważ skiksował przy próbie uderzenia z dystansu.
Ocena WhoScored: 7,3/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
W pierwszym meczu rundy wiosennej Wolfsburg wygrał z Hamburger SV 1:0. Borja pojawił się na murawie w 80. minucie, kiedy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Wziął nawet udział w akcji bramkowej, którą wykończył Mario Gómez. Łącznie zanotował 9 celnych podań (na 9 prób) i zaliczył jeden drybling (udany).
Ocena WhoScored: 6,4/10

Martin Ødegaard (SC Heerenveen)
Ponownie wszedł na boisko z ławki rezerwowych, jednak tym razem dostał znacznie więcej czasu na pokazanie swoich umiejętności. Na Philips Stadion Heerenveen przegrał z PSV Eindhoven 3:4, a Martin pojawił się na murawie w 58. minucie. Zaliczył pięć udanych dryblingów (na pięć prób, najwięcej w meczu) i zaliczył 15 celnych podań (23 próby).
Ocena WhoScored: 6,7/10

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Eintracht przegrał na wyjeździe z RB Leipzig 0:3. Już od trzeciej minuty musiał radzić sobie w dziesięciu, ponieważ w idiotyczny sposób zachował się Lukas Hradecky, który otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza swoim polem karnym. Vallejo nie spisał się jednak najlepiej w starciu z wiceliderem. Najwięcej może sobie zarzucić przy trzecim trafieniu, kiedy po dwóch błędach i wielkim zamieszaniu w polu karnym skierował piłkę do własnej bramki.
Ocena Kickera: 5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,0/10

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Pomocnik wciąż jest kontuzjowany, dlatego nie znalazł się nawet w kadrze meczowej Żółtej Łodzi Podwodnej na domowe spotkanie z Valencią. Nietoperze sprawiły jedną z największych niespodzianek w tej kolejce Primera División i na Estadio de la Cerámica wygrały 2:0.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Tak jak Vallejo nie zaliczy tego weekendu do udanych. Nie pomógł drużynie w starciu z RB Leipzig, a Eintracht przegrał aż 0:3. Omar wpisał się za to do protokołu sędziowskiego przez żółtą kartkę. Było to dla niego już dziewiąte takie upomnienie (w 16 meczach).
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,5/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia pokonała na wyjeździe Villarreal 2:0. Álvaro całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Jesé (Paris Saint-Germain)
Hiszpan nie znalazł się w kadrze meczowej Paris Saint-Germain na spotkanie z Nantes. Paryżanie zdołali wygrać 2:0 po golach Edinsona Cavaniego.

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
Młoty pokazały się z bardzo dobrej strony i wygrały z Middlesbrough Aitora Karanki 3:1. Na Riverside Stadium zabrakło Arbeloi, który wciąż zmaga się z urazem.