Real Madryt B – Korea Płd. U-20 1:1

Juan Ramon Lopez Caro przetestował rezerwy… rezerw. Najlepsze wrażenie zrobili Barral i Alex Perez...

Real Madryt B zremisował 1:1 w meczu towarzyskim z Koreą Południową U-20 (bramki: Alex Perez i Kim). Minigalacticos byli bacznie obserwowani przez Wanderleia Luxemburgo. Na meczu pojawili się także Zidane, Ronaldo i inni zawodnicy Królewskich. Real B zagrał w tym meczu w rezerwowym składzie: bez Soldado, Juanfrana czy Trashorrasa.

Początkowo lepiej radzili sobie Koreańczycy. W 10. minucie Baek przeprowadził świetną akcje, lecz nie zakończyła się ona bramką. 8 minut później było już 1:0 dla gości: błąd Codiny wykorzystał Kim. Stracona bramka obudziła nasza drużynę, co przyniosło efekt już w 27. minucie, gdy Alex Perez wykorzystał kapitalną akcje Davida Barrala. Później przeważali zawodnicy Realu, ale ani Barralowi, ani Alexowi Perezowi, ani Victorowi Ruizowi nie udało się pokonać Yung Yi.

W drugiej połowie więcej okazji mieli Koreańczycy, a najlepszą Kim, który trafił w słupek. Ze strony naszej drużyny, najbliżej strzelenia bramki był Arroyo. Najsłabsza była końcówka meczu, kiedy to ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się stworzyć klarownych sytuacji.

Real Madryt B – Korea Południowa U-20 1:1 (Alex Perez 27 – Kim 18)
Real Madryt B: Codina (45. Cobeno) – Duque, Victor, Tebas, Angello, Victor Ruiz, Alex Perez (60. Lauren), De la Red, Barral, Arroyo, Ernesto.
Korea Płd. U-20: Yung Yi – Park, Ahn, Lee, Yung In, Kim, Baek, Baek Yi, Jan, Park Jung, King Sen.
Sędziował Jose Luis Lesma Lopez.

A w niedzielę Real Madryt B zagra z Rayo Vallecano (23. kolejka Segunda Division B). zapowiada się arcyciekawy mecz, bowiem Real jest liderem, a Rayo zajmuje trzecie miejsce. Początek meczu o godzinie 12. W pierwszej rundzie tego sezonu Real wygrał na wyjeździe 2:0 (bramki: Soldado i Alex Perez). W poprzedniej kolejce drużyna Lopeza Caro zanotowała efektowne – 4:0 – zwycięstwo nad Navalcarnero.