Oceny zawodników po meczu z Kashimą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Kashimą Antlers 4:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus i Leszczu. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 916 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał bobas0. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
W końcówce uratował Królewskich odważnym wyjściem, jednak między innymi to przez jego błąd Królewscy mieli prawo panikować po golu na 1:2. Keylor nie zdążył skorygować swoje ustawienia i zupełnie zostawił jeden róg bramki, co wykorzystał Shibasaki. Fizycznie wygląda już dobrze, jednak w tym sezonie nie broni już niemożliwych piłek – to duża różnica względem ubiegłorocznych rozgrywek.

Daniel Carvajal
Coraz bardziej przyzwyczaja do tego, że przez długi czas przebywa na połowie rywala, ale niewiele z tego wynika. Znów raził niecelnością, a w defensywie nie był bezbłędny. Zawinił przy drugim golu, kiedy pozwolił Shibasakiemu na strzał.
Raphaël Varane
Najsolidniejszy obrońca Realu Madryt we wczorajszym meczu. Mimo że popełnił błąd przy pierwszym golu rywala, spisywał się całkiem dobrze. Był pewny w powietrzu i nieźle wyglądał nawet po przejściu na grę trójką obrońców.
Sergio Ramos
Kiedy żartowano, że kapitan czeka do 90 minuty na rozstrzygnięcie meczu, mogło go już nie być na murawie. Dość głupi faul powinien nawet zakończyć się drugim żółtym kartonikiem i chyba nikt nie wie, dlaczego arbiter z Zambii oszczędził gracza Królewskich. Poza tą sytuacją było bez szału – stoper nie błyszczał, ale też nie popełniał większych błędów.
Marcelo
W drugim meczu klubowych mistrzostw świata zagrał niemal tak samo jak w pierwszym. Z tyłu było dość poprawnie, jednak z przodu znów brakowało błyskotliwości i celności. W takich meczach Real potrzebuje go w dużo lepszej dyspozycji.
Luka Modrić
Dzięki niemu wpadł pierwszy gol, kiedy mocno uderzył na bramkę Kashimy i zmusił bramkarza do nieudanej interwencji. W pierwszej części meczu grał nieco wyżej niż zwykle i wciąż przechodziła przez niego większość akcji Królewskich. Ponownie zagrał dobry mecz, zaliczył sporo udanych zagrań i zasłużenie sięgnął po Srebrną Piłkę japońskiego turnieju.
Casemiro
Znów raziły jego problemy z wyprowadzaniem piłki, kiedy Kashima odważniej zakładała pressing. W defensywie było całkiem poprawnie, także po przejściu na trójkę obrońców. Niemal zupełne wyłączenie z ataku pozycyjnym w ustawieniu 4-3-3 jednak nieco raziło i ograniczało pole manewru Królewskich.
Toni Kroos
Zaliczył dość przypadkową asystę, dlatego trudno szczególnie go za nią chwalić. Zagrał dość przecietnie jak na siebie i w pewnym momencie wyglądał tak, jakby brakowało mu siły. Tradycyjnie zwykle podawał celnie, jednak nie potrafił wpłynąć na grę drużyny tak jak zazwyczaj.
Lucas Vázquez
Nie zawiódł oczekiwań i po raz kolejny udowodnił, że potrafi godnie zastąpić Garetha Bale'a. Wywalczył rzut karny, dzięki któremu Królewscy szybko wyrównali stan meczu, a do tego jak zawsze był wszędzie. Zaliczył aż cztery podania kluczowe. Nieco zdziwiło nas jego zejście z boiska, ponieważ do 81. minuty był jednym z najlepszych piłkarzy Los Blancos.
Cristiano Ronaldo
Jak zagrać kiepsko przez ponad 90 minut i zakończyć ważny mecz z hattrickiem? To wie chyba tylko on. Wiele razy gubił się na boisku, nie był już tak aktywny jak w pierwszym meczu, ale trzy razy potrafił być tam, gdzie powinien.
Karim Benzema
To był najlepszy mecz Karima od bardzo dawna. Francuz poruszał się wszędzie, świetnie współpracował z pomocnikami, szukał gry, znakomicie odgrywał. Do tego przy pierwszym golu stał tam, gdzie trzeba było. Oby taką formę pokazywał po przerwie świątecznej.
Isco
Ostatnio prezentował niezłą formę, dlatego tak szybkie zrezygnowanie z niego przez trenera mogło trochę zdziwić kibiców. Mimo wszystko otrzymał wczoraj niemal 45 minut i za bardzo nie zaskoczył. Brakowało optymalnych decyzji, pchania gry do przodu czy wpływu na poczynania Królewskich. Po ostatnich tygodniach można było oczekiwać od niego nieco więcej.