Koszykarze niepokonani w tym roku u siebie

Zwyciężyli Obradoiro i podtrzymali ligową passę

Nieudany występ w czwartkowym starciu z Darüşşafaką wytworzył silne pragnienie odreagowania, na co pozwolił przeciwnik z krajowego podwórka, Rio Natura Monbus. Real Madryt zwyciężył go przewagą aż czterdziestu siedmiu punktów (106:59) i zakończy obecny rok jako jedyna drużyna Ligi Endesa, która podczas minionych dwunastu miesięcy nie zaznała porażki na własnym parkiecie.

Początkowo wyrównany poziom pojedynku nie świadczył wcale o świetnej dyspozycji przyjezdnych, a nieco lekceważącym stosunku mistrzów kraju do obowiązków w obronie. Bardzo niechętnie pilnowali krycia i zupełnie zaniechali współpracę, często po prostu odpuszczając pogoń za przypisanym zawodnikiem. Obradoiro wygrało pierwszą kwartę (20:22), lecz nie wykorzystało w pełni tej swobowody.

Madrytczycy nie zwiększyli zaangażowania w defensywie, ale uciekli przeciwnikowi dzięki celym rzutom z dystansu, hojnie dostarczanym przez Andrésa Nocioniego (tylko w drugiej kwarcie wykorzystał cztery takie próby). Łatwość w budowaniu przewagi odebrała gościom śmiałość do atakowania i sprawiła, że w drugiej połowie zawodnicy tylko jednego zespołu wykazywali ochotę do gry.

Jak za starych, dobrych czasów, podopieczni Pabla Lasa rozbili rywala sprawnym rozegraniem piłki w ataku i świetną skutecznością w rzutach za trzy. Co więcej, potrafili zachować czujność w obronie i pozwolić mu na zaledwie dziewiętnaście punktów w drugiej połowie. Przedwcześnie zakończoną rywalizację wykorzystał Jaycee Carroll, odpowiedzialny za sześć z osiemnastu trójek całego zespołu.

106 – Real Madryt (20+28+33+25): Llull (18), Dončić (7), Mačiulis (-), Reyes (4), Ayón (11) – Draper (2), Fernández (7), Nocioni (17), Carroll (23), Hunter (8), Suárez (-), Taylor (9).

59 – Rio Natura Monbus Obradoiro (22+18+8+11): Pozas (-), Dulkys (3), Bendžius (5), Allen (19), Pustovyi (8) – Llovet (7), Urtasun (2), Yusta (9), Whittington (), Pecháček (-), Cárdenas (-).