Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Wygrane Realu i Barcelony to główne tematy na niedzielnych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„To niesamowite!” – MARCA pisze o kolejnej remontadzie dzięki główce Sergio w minucie „dziewięćdziesiątej ramosowej”. Juanfran stwierdził, że kapitan Królewskich to najlepszy obrońca w historii. Real uratował rekord 35 meczów bez porażki i samo spotkanie dzięki spektakularnej reakcji po wyjściu dobrego Deportivo na prowadzenie 1:2. Ekstrawagancki skład Zidane'a mógł kosztować bardzo drogo.

Na górze tragedia pod stadionem Beşiktaşu, gdzie dwie godziny przed meczem wybuchł samochód-pułapka. Wszystkie 13 ofiar to policjanci. Poza tym w sekcjach na dole: Barcelona wygrywa po pokazie Messiego, który zaprezentował na boisku kolejne dzieło sztuki; kolejna porażka Valencii, która spada coraz niżej; na Vicente Calderón o 12:00 zostanie rozegrany mecz piłkarek Atleti z Barceloną.

AS

„Bez BBC, ale z… Sergio Ramosem!” – AS stwierdza, że kapitan został po raz kolejny bohaterem dzięki następnemu trafieniu w 92. minucie. Do tego zdanie o tym, że Zidane ma już rekord meczów bez porażki.

W sekcjach największych rywali na górze: kobieca piłka wkracza na Calderón; Messi ponownie pozwala odetchnąć Barcelonie dzięki dwóm bramkom przeciwko Osasunie, Argentyńczyk jest najlepszym strzelcem La Ligi. W kolumnie na boku: ligowy terminarz z wyróżnieniem wygranej Sociedadu nad Valencią, na której zespół po powrocie do miasta czekali ultrasi; zamach bombowy pod stadionem Beşiktaşu. Poza tym na dole: Mercedes rozmawia także z Sainzem w sprawie zastąpienia Rosberga; hiszpańskie szczypiornistki przegrały z Francją po absurdalnym błędzie.

Mundo Deportivo

„Złoty Messi” – Mundo Deportivo opisuje, że Leo ustrzelił dublet, a drugie trafienie było na miarę jego geniuszu. Argentyńczyk to już najlepszy strzelec rozgrywek ligowych. Wynik otworzył Suárez, a Barcelona wraca do walki o mistrzostwo po przekonującym zwycięstwie.

Na górze masakra w Stambule: co najmniej 13 ofiar ataku „kamikadze” i samochodu-bomby przy stadionie Beşiktaşu. Poza tym w sekcjach na boku: kolejny cudem zdobyty gol Ramosa w dodatkowym czasie; Diego López jest o 54 minuty od historycznego rekordu; Leicester Ranieriego zlało City Pepa.

Sport

„Wielki mecz ze stylem” – Sport opisuje, że Barcelona zaprezentowała swoją najlepszą wersję, by wygrać z Osasuną i przełamać złą serię w lidze. Zespół znowu poprowadził Messi, który zdobył dwie bramki i jest już Pichichi.

Na dole mecz Królewskich: „Szczęście Zidane'a ratuje Real; Królewscy odrobili straty po kolejnym cudem zdobytym golu Ramosa w 93. minucie”.