Navalcarnero – Real Madryt B 0:4

<I>Minigalacticos</I> wzięli dobry przykład ze starszych kolegów z pierwszej drużyny&#8230;

Co tydzień do znudzenia powtarzaliśmy tę samą informację: Real Madryt B nie strzelił więcej niż 1 bramki w meczu od 21 listopada ubiegłego roku. Dziś podopieczni Juana Ramona Lopeza Caro przełamali się, wygrywając na wyjeździe z CDA Navalcarnero aż 4:0. 2 bramki dla naszej drużyny zdobył Jurado, po jednej Juanfran (na zdjęciu) i Trashorras. Na wynik meczu wielki wpływ miała czerwona kartka, jaką otrzymał w 39. minucie napastnik gospodarzy Herrero.

Real B rozpoczął ten mecz bez Javiego Garcii, który z reprezentacją Hiszpanii U-18 bierze udział w Meridian Cup. Pod nieobecność Javiego na pozycję pivota został przesunięty Roberto Trashorras, który – jak się okazało – utworzył dziś wraz z Jothą świetnie rozumiejącą się parę pomocników.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Przyniosła jednak ważne dla drugiej części gry wydarzenie. Otóż napastnik CDA, Herreros, ujrzał w ciągu 5 minut 2 żółte kartki, w wyniku czego podopieczni Rafaela Valverde od 39. minuty musieli grać w dziesiątkę.

Na udokumentowanie przewagi liczebnej po stronie Realu nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 2 minuty po wznowieniu gry Juanfran wykorzystał kontratak i pokonał Raula. Później nastąpiły 3 minuty, które rozstrzygnęły losy meczu. W 55. Jurado wykończył świetną akcję, która przeprowadził z Roberto Soldado, a w 57. – najprzytomniej w polu karnym zachował się Trashorras i podwyższył wynik na 3:0. 6 minut później gospodarzy dobił Jurado; niedawny rekonwalescent wziął przykład z Raula, który wczoraj 2 razy pokonał Kameniego i strzelił swą druga bramkę w dzisiejszym meczu (asystował Juanfran). Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Ostatni gol padł minutę po tym, jak trener gospodarzy, próbując odmienić sytuację na boisku, dokonał podwójnej zmiany...

W tej chwili Real Madryt B prowadzi w grupie 1 Segunda B z 46 punktami. Drugie jest Universidad Las Palmas (42 pkt.), które pokonało na wyjeździe Lanzarote 1:0. Rayo Vallecano niespodziewanie uległo u siebie Mallorce B (przed tygodniem drużyna z Balearów wywiozła remis z Madrytu) 0:1 i traci do lidera już 7 punktów.

22. kolejka Segunda Division B: CDA Navalcarnero – Real Madryt B 0:4 (Juanfran 47, Jurado 55 I 63, Trashorras 57).
Navalcarnero: Raul – Oscar, Nacho, Juanmi (62. Valentin), Medeiros, Miguel Angel, Joan, Robert, Aguilera, Angel (62. Sepul); Herrero. Trener: Rafael Valverde.
Real Madryt B: Diego Lopez – Palencia, Sergio, Paredes, Arbeloa; Trashorras, Jotha (69. De la Red), Jurado, Adrian Martin, Juanfran (72. Ernesto); Soldado (64. Barral). Trener: Juan Ramon Lopez Caro.
Sędziował: Antonio Garcias Castillo. Żółte kartki: Oscar i Herrero (gospodarze) oraz Trashorras (goście). Czerwona kartka: Herrero (gospodarze).
Mecz rozegrany na stadionie Los Manzanos obejrzało 2000 widzów.