/ marca.com

Boisko należało do Modricia

Solidny występ Chorwata

Luka Modrić na Camp Nou udzielił kolejnej lekcji futbolu. Nie pierwszy, nie ostatni raz, ale warto bliżej przyjrzeć się wczorajszemu występowi Chorwata. Jako środkowy pomocnik pokazywał się praktycznie wszędzie, grając z piłką lub bez niej. Zaliczył najlepszą statystykę podań w całym meczu – 95,2% celnych, czyli 39 na 41. Do tego odebrał 8 piłek, o dwie mniej niż najlepszy pod tym względem Varane.

Zaangażowanie Lukity w mecz nie zostało pokazane tylko w stylu gry, chociaż jego zagrania z pierwszej połowy mogą utkwić w pamięci. W ostatnich minutach ponownie był kluczowy, kiedy wrzucił piłkę prosto na głowę Ramosa. Trudno nie przypomnieć sobie finału z Lizbony, kiedy ta sama para piłkarzy zagwarantowała Królewskim dogrywkę i w konsekwencji zwycięstwo.

Chociaż zdecydowanie najlepiej pamięta się dogranie Chorwata do Hiszpana z meczu o La Décimę, nie było ono pierwszym. W Klasyku z sezonu 2012/13 również padł gol po rożnym wykonanym przez Modricia i strzale Ramosa, dzięki czemu Królewscy wygrali 2:1. Wczoraj panowie dopisali na swoje konto następną akcję przywracającą nadzieję kibicom Realu Madryt.