Osłabiona Castilla zremisowała z Navalcarnero

Królewscy musieli grać w dziewiątkę

Castilla zremisowała z Navalcarnero 1:1. Z przebiegu spotkania należy uznać ten wynik za korzystny, Królewscy bowiem przez długi czas musieli sobie radzić, grając w dziewiątkę. Czerwone kartki obejrzeli Febas i Cobo. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Javiego Sáncheza, ale Cifo w drugiej połowie doprowadził do wyrównania. Cobo dzisiaj zadebiutował Castilli, a po raz drugi w wyjściowej jedenastce znaleźli się Javi Sánchez i Campuzano.

Mecz zaczął się dosyć spokojnie. Królewscy utrzymywali się przy piłce, ale nie stwarzali zagrożenia pod bramką rywali. Pierwszy raz zrobili to w 22. minucie i od razu udało się zdobyć bramkę. Podanie Hakimiego wykorzystał Javi Sánchez. Sytuacja znacznie się skomplikowała jeszcze w pierwszej połowie. Bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Febas za faul i podopieczni Solariego musieli w dziesiątkę bronić prowadzenia.

Niedługo po zmianie stron drugą żółtą kartkę obejrzał Cobo i sytuacja gospodarzy stała się bardzo skomplikowana. Musieli w dziewiątkę bronić prowadzenia. Udawało im się to przez dziesięć minut. Później niestety Cifo pokonał Abada i dla Castilli rozpoczęła się walka o uratowanie chociaż punktu. Co ciekawe, gospodarze mieli nawet okazje na zdobycie gola. Ostatecznie jednak obie drużyny podzieliły się punktami. Dla piłkarzy Solariego jest to czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Real Madryt Castilla – Navalcarnero 1:1 (1:0)
1:0 Javi Sánchez 22’ (asysta: Achraf Hakimi)
1:1 Cifo 65’

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Achraf Hakimi, Philipp Lienhart, Javi Sánchez (Francisco Tena 63’), Carlos Cobo ( 54’), Federico Valverde, Aleix Febas ( 36’), Enzo Zidane (Javi Muńoz 90’), Martin Ødegaard (Cristian Cedrés 58’), Sergio Díaz, Víctor Campuzano.

Navalcarnero: Alberto Lejárraga, Manu Jaimez (Chema Moreno 58’), José Antonio, Alejandro Catena, Jesús González, Alberto Alonso, Cifo, Gonzalo Iglesias, Nacho Buil (Adán Pérez 74’), Joaquín Cerdá, Iago Beceiro.