Nudny remis w Barcelonie

Słaby mecz na Camp Nou

Real Madryt zremisował z FC Barcelona na wyjeździe 1:1. Bramkę dla Blancos strzelił Sergio Ramos, z kolei trafienie dla Blaugrany zaliczył Luis Suárez. Mecz na Camp Nou nie zachwycał, był szarpany, nieskładny. Trzeba też wyraźnie zaznaczyć, że nie był to najlepszy występ Królewskich w ostatnim czasie. Również kibice Dumy Katalonii nie mogą być w pełni zadowoleni z przebiegu tego spotkania. .

Już w pierwszych dziesięciu minutach meczu doszło do sytuacji spornej. Chodzi o Lucasa, który najprawdopodobniej był faulowany w polu karnym sędzia jednak nie odgwizdał wówczas jedenastki. W dalszej części pierwszej połowy żadna z drużyn nie potrafiła wyklarować sobie czystej sytuacji, rzadko oddawano strzały na bramkę , co ostatecznie negatywnie odbiło się na poziomie widowiska.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal oglądaliśmy szarpany i nudny mecz. Ostatecznie jednak to Barcelona zdołała uzyskać przewagę po stałym fragmencie gry. Bramkę strzelił Suárez, wykorzystując dośrodkowanie Neymara. Później gospodarze mieli jeszcze jedną bardzo dobrą okazję, po podaniu Iniesty sam na sam z Keylorem znalazł się Messi, który jednak fatalnie chybił.

Na szczęście w samej końcówce Królewskim udało się wyrównać. W 89. minucie dośrodkowanie Modricia z rzutu wolnego na bramkę zamienił Ramos. Było 1:1 i ostatecznie ten wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie mimo fatalnego spotkania z obu stron Realowi udało się zachować przewagę w tabeli. Trzeba jasno zaznaczyć, że oglądaliśmy dzisiaj jeden z najnudniejszych i najsłabszych Klasyków w ostatnich latach i mimo braku przegranej trudno być zadowolonym z tego meczu.

FC Barcelona – Real Madryt 1:1 (0:0)
1:0 Suárez 53' (asysta: Neymar)
1:1 Ramos 90' (asysta: Modrić)

FC Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitić (59' Iniesta), Gomes (78' Turan); Messi, Neymar (86' Denis Suárez), Suárez.

Real Madryt: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Kovačić (86'), Modrić, Isco (66' Casemiro); Lucas, Ronaldo, Benzema (77' Asensio).