Melero López na rewanż z Leonesą

Będzie to dla niego drugi mecz Królewskich

Mario Melero López został wyznaczony do sędziowania jutrzejszego meczu pomiędzy Realem Madryt a Cultural y Deportiva Leonesa. Urodził się on w Maladze i ma 37 lat. Jego kariera na drugim szczeblu rozgrywkowym zaczęła się w 2008 roku, a po sześciu latach w Segunda División awansował do Primery. 24 sierpnia 2014 roku zaliczył w niej debiut, gdy był rozjemcą w starciu między Celtą Vigo a Getafe. Jutro na liniach pomogą mu Manuel Ángel Torre Cimiano i José Luis Martínez Serrato, czwartym sędzią będzie natomiast Rubén Ruipérez Marín.

Ponad półtora roku temu Melero López prowadził jedyne starcie z udziałem Królewskich w karierze. Ekipa Carlo Ancelottiego pokonała na wyjeździe Rayo Vallecano 2:0 po golach Jamesa i Ronaldo, jednak sędzia zaliczył wówczas bardzo słaby występ. Tak oceniliśmy go po meczu: „Pierwsza połowa nie zwiastowała katastrofy – arbiter liniowy podnosił chorągiewkę wtedy, kiedy miał ją podnieść, a Mario Melero López gwizdał wtedy, kiedy należało. Coś zmieniło się około 30. minuty – wtedy boczny pokazał spalonego, którego widział tylko on. Potem było coraz gorzej – kolejne błędy, a zwłaszcza niepodyktowanie jedenastki po ewidentnym faulu na Cristiano, do tego żółta kartka za symulowanie. Druga połowa była w wykonaniu Andaluzyjczyka dramatyczna, do tego karał piłkarzy na lewo i prawo, tym samym zupełnie tracąc kontrolę nad meczem”. MARCA oceniła go na 2 w dziesięciostopniowej skali.