/ MARCA

Wielkie rotacje na Cultural

Skład z myślą o Barcelonie

Zinédine Zidane ma jasne nastawienie. Francuz wykorzysta środowy mecz z Culturalem, by zregenerować podstawowych zawodników i nagrodzić minutami tych, którzy grają mniej. Nie może być inaczej, gdy popatrzymy na wynik pierwszego starcia w Pucharze Króla (wygrana 7:1) i dodamy do tego fakt, że w sobotę Real gra na Camp Nou. Z potencjalnej jedenastki na Barcelonę tylko Casemiro ma zagrać w środę od pierwszej minuty. Trener potwierdził to już na konferencji po spotkaniu ze Sportingiem. Chodzi o to, żeby Brazylijczyk złapał rytm po dwóch miesiącach przerwy i mógł być brany pod uwagę na starcie z Katalończykami.

Oczywiście zmiany zaczną się od bramki, gdzie Keylora zastąpi Casilla. Minuty w obronie powinni zebrać Nacho i Danilo, którzy wystąpili już w sobotę. Wydaje się, że głównym celem odnośnie do defensywy, będzie ochrona Carvajala i Marcelo przed urazami. Trzeba poczekać też na informację czy do gry gotowy będzie Coentrão. Portugalczyk narzekał na ból w mięśniu przywodziciela po występie w Lidze Mistrzów. W środku pola Zidane da zapewne kolejne szanse dla Jamesa i Asensio, którzy błyszczeli już w pierwszym meczu. Z przodu w pierwszej jedenastce powinien wybiec Mariano. MARCA spodziewa się także szans dla graczy Castilli, wymieniając Enzo, Ødegaarda czy Sergio Díaza.