Cierpienia w listopadowym deszczu

Real Madryt – Sporting Gijón 2:1

W meczu 13. kolejki Primera División Real Madryt wygrał ze Sportingiem Gijón 2:1. Pierwsze dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo. Najpierw wykorzystał rzut karny po faulu na Lucasie Vázquezie, a kilkanaście minut później popisał się bardzo dobrym strzałem głową po doskonałym dośrodkowaniu Nacho. Goście odpowiedzieli w 35. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Carmona.

Cristiano Ronaldo po krótkiej wizycie w Lizbonie znów strzela w Madrycie. Dziś miał nieco ułatwione zadanie, ponieważ w 5. minucie Królewscy otrzymali rzut karny. Po pewnym wykonaniu i otwarciu wyniku zdołał jeszcze raz wpisać się na listę strzelców. Znakomicie lewą nogą dośrodkował Nacho, Portugalczyk z dziecinną łatwością zgubił obrońcę i strzelił drugiego gola. Warto podkreślić świetną postawę wychowanków – Nacho i Lucasa Vázqueza – którzy wypracowali oba trafienia.

Po golach tempo gry Królewskich spadło i oglądało się to z niezbyt dużą przyjemnością. Błędy popełniał Luka Modrić. To od jego straty zaczęła się akcja bramkowa gości, a na samym jej końcu błędu rodaka nie naprawił Mateo Kovačić. Ten ostatni nadrobił jednak w drugiej części meczu i był najjaśniejszą postacią Realu Madryt. Duży regres zanotował natomiast Nacho, który po serii błędów sprokurował rzut karny, który na szczęście dla Los Blancos w kiepskim stylu zmarnował Duje Čop.

Przez cały mecz piłkarzom przeszkadzał bardzo intensywnie padający deszcz, ale nie może być to żadną wymówką słabej postawy. Zawodnicy z Asturii mieli takie same warunki, a to podopieczni Zizou grali tak, jakby był ponad 40-stopniowy upał. Znów po zdobyciu dwóch bramek było za dużo rozluźnienia, a za mało ukierunkowania na podwyższenie rezultatu. Sporting też nie zagrał wielkiego meczu, a mimo tego był blisko sprawienia bardzo dużej niespodzianki.

Real Madryt – Sporting Gijón 2:1 (2:1)
1:0 Ronaldo 5' (rzut karny)
2:0 Ronaldo 18' (asysta: Nacho)
2:1 Carmona 35' (asysta: Isma López)

Real Madryt: Navas; Danilo, Pepe, Ramos (72' Marcelo), Nacho; Kovačić (81' Isco), Modrić, James (72' Asensio); Lucas Vázquez, Benzema, Ronaldo.

Sporting Gijón: Marińo; Douglas, Meré, Amorebieta, Lillo, Isma López; Carmona (76' Viguera), Sergio, Rachid (81' Cases), Moi Gómez (76' Víctor); Čop.