/ marca.com

Nacho i Varane zapominają o 0:4

Świetny mecz pary stoperów

Wczoraj Zidane zdecydował się nie wystawiać Sergio Ramosa. Kapitan dopiero co uporał się z kontuzją i nie był jeszcze gotowy, by w tak ważnym meczu dać z siebie sto procent. Przy braku Pepe oznaczało to, że parę stoperów stworzą Nacho i Varane. To najrzadziej wykorzystywany duet przez francuskiego trenera. Co więcej, to oni grali na środku obrony w bolesnej porażce 0:4 na Calderón w lutym 2015 roku. Większość krytyki spadła wtedy na nich.

Teraz Nacho i Varane wielkim spotkaniem odkupili swoje winy. Ich świetny występ sprawił, że Griezmann i Torres byli prawie niewidoczni w pierwszej połowie. Doskonale przechwytywali podania do dwójki napastników Atlético i od pierwszych minut dawali powody, by ich chwalić. Jednak prawdziwa próba ognia przyszła wraz z początkiem drugiej połowy, gdy gospodarze na kilkanaście minut przejęli inicjatywę. Varane i Nacho wyszli z tej ofensywy obronną ręką.

Zidane na konferencjach zawsze ciepło wypowiada się o Nacho i się za nim wstawia. Jednak do wczoraj Hiszpan nie dostał szans na grę w ważnym spotkaniu. Wychowanek Królewskich ma nadzieję, że świetny występ w derbach pozwoli mu pozbyć się łatki „wiecznego zmiennika”. Chce, by widziano w nim zawodnika, który może stawić czoła każdemu przeciwnikowi.