REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2016.11.16, godz. 15:57, marthen / as.com

Laso: Musimy poprawić naszą grę

Fot. Planeta ACB

Pablo Laso spotkał się z dziennikarzami po wtorkowym treningu i udzielił wypowiedzi na temat najbliższego starcia w EuroLidze, przeciwko Panathinaikosowi. Trener podkreślił nie raz, że zespół czeka jeszcze wiele pracy.

– Jesteśmy pogrążeni w serii meczów. Wiedzieliśmy, że będzie wymagająca, z pięcioma spotkaniami w dziewięć dni. Zaczęło się w Moskwie, potem Tenerife, Panathinaikos, Barcelona i Gran Canaria. Wygląda to wymagająco pod względem fizycznym. Każdy mecz jest istotny: jeżeli wygralibyśmy w Moskwie, bylibyśmy liderami w EuroLidze; pokonaliśmy Tenerife i jesteśmy liderami ACB – powiedział Laso.

– Drużyna rywalizuje na dobrym poziomie, ale odnoszę wrażenie, że musimy kontynuować rozwój. Wiemy, że nie należy myśleć za dużo o tym, co przed nami. Musimy się skoncentrować tylko na Panathinaikosie, który dokonał zmian w składzie i ściągnął zawodników doświadczonych w EuroLidze.

– Ioannis i K. C. to zawodnicy, którzy zostali z nami mistrzami Europy. Mają jeszcze Singletona, Gista, Calathesa. Tworzą drużynę grającą na bardzo wysokim poziomie, ale mieli na początku kłopoty z kontuzjami. Zmienili trenera, teraz jest nim Xavi. Wiemy, że to bardzo trudny rywal.

– Trudno trenerowi przybywać do klubu po rozpoczęciu sezonu, ponieważ zastajesz zespół, do którego musisz się szybko przyzwyczaić, a on do ciebie. Nie mam wątpliwości, że Xavi odniesie duży sukces w Panathinaikosie i stopniowo będzie widać jego rękę.

– Popełniliśmy wiele błędów przeciwko Barcelonie i CSKA, ale także przeciwko Tenerife. Krok po kroku staramy się nad nimi pracować. Nie myślę za dużo o tych błędach, ponieważ popełniliśmy ich więcej przeciwko Saragossie.

– Xavi i ja mierzyliśmy się wielokrotnie w Hiszpanii i w Europie. Bardzo szanuję Xaviego jako trenera, jego osiągnięcia z Barceloną są bardzo trudne do wyrównania. Nie jestem zaskoczony, że szybko uzyskał w Panathinaikosie drużynę na poziomie. Spotkanie z nim będzie wyjątkowe. Oczywiście, łączą nas jakieś anegdoty, ale jak zawsze, kiedy zacznie się mecz, starasz się tylko o zwycięstwo.

– Musimy poprawić się we wszystkim. Jeżeli chodzi o defensywę, są rzeczy, które wykonujemy lepiej, ale są inne, w których cierpimy bardziej i które musimy poprawić. Mówimy zawsze o zbiórkach, ponieważ są bardzo ważne w temacie posiadania piłki. Jeżeli chodzi o atak, mamy akcje typu „jeden na jednego”, w których musimy być solidni. Musimy być bardziej agresywni.

– Nie martwi mnie szczególnie druga kwarta z Moskwy. Mogłem być zadowolony z pozostałych trzech. Przeciwnikiem był zespół zdolny do szybkiego punktowania i właśnie to nas zraniło. Mieliśmy więcej kłopotów ofensywnych niż defensywnych. Nie jestem zadowolony, że wygrali z nami kwartę różnicą dwudziestu punktów.

– Klasyfikacja mówi w tej chwili bardzo mało. Zawsze lepiej jest widzieć się możliwie jak najwyżej, ale nie rozegraliśmy jeszcze choćby jednej trzeciej rozgrywek. Teraz trzeba się tylko poprawić. Jesteśmy liderami ACB i nie jestem zadowolony, ponieważ musimy poprawić naszą grę.

– Wszyscy mają się dobrze. Dzisiaj trenowaliśmy w komplecie, zawodnicy zakończyli sesję bez żadnego kłopotu, więc liczę na wszystkich czternastu. Zadecyduję tuż przed meczem.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Koszykówka

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama