Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Świetny mecz Jesúsa Vallejo

Ubiegły weekend ponownie był udany dla piłkarzy Eintrachtu Frankfurt. Doskonale będzie go wspominać Jesús Vallejo, który zaliczył bardzo dobry mecz z Hamburgiem. Diego Llorente, Dienis Czeryszew, Álvaro Medrán i Álvaro Arbeloa nie pojawili się na murawie nawet na minutę.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Sporting zremisował na wyjeździe z Granadą 0:0, a były skrzydłowy Castilli grał od pierwszej minuty. Hiszpan oddał jeden strzał (celny) i zaliczył dwa udane dryblingi. Był dużo bardziej aktywny niż poprzednio, ale nie był w stanie pomóc swojej drużynie w ofensywie. Opuścił murawę w 82. minucie, kiedy zmienił go Víctor Rodríguez.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Diego Llorente (Málaga)
Málaga pokonała u siebie Leganés aż 4:0, jednak obrońca nie rozegrał ani minuty. Tydzień temu w starciu z Deportivo Alavés doznał urazu więzadła przyśrodkowego i nie znalazł się w kadrze meczowej drużyny Juande Ramosa. W komunikacie medycznym Málaga poinformowała, że ścięgna nie zostały uszodzone, nie podano jednak czasu rehabilitacji.

Marcos Llorente (Alavés)
Jego drużyna udała się do Kraju Basków, gdzie została rozbita przez Real Sociedad aż 3:0. Pomocnik rozegrał cały mecz i był jednym z najlepszych piłkarzy gości. Wykonał najwięcej podań ze swojej drużyny (44 celne na 50), ale nie był w stanie pomóc zespołowi w uniknięciu wysokiej porażki.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Drugi raz z rzędu zaliczył występ w Bundeslidze, jednak znów grał bardzo krótko. Jego drużyna poległa z Darmstadt na wyjeździe 1:3, a w 84. minucie Hiszpan zmienił Juliana Draxlera i pojawił się na boisku w 84. minucie. Zadanie Wilków było bardzo utrudnione, ponieważ od 23. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Jeffreya Brumy. Wychowanek Realu Madryt zaliczył sześć podań, w tym pięc celnych, i dwa razy stracił piłkę.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Obrońca zaliczył bardzo dobry mecz przeciwko Hamburgowi. Był pewny w powietrzu i bardzo dobrze wyprowadzał piłkę. Jego drużyna wygrała na wyjeździe aż 3:0, a Vallejo zebrał znakomite recenzje.
Ocena Kickera: 1,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 2/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,6/10

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Rosjanin wciąż jest poza kadrą Villarrealu. Drużyna Frana Escriby zremisowała na wyjeździe z Osmanlisporem w Lidze Europy, a w weekend wygrał z Las Palmas 2:1 po bramce w doliczonym czasie gry. Czeryszew kontynuuje rehabilitację po poprzedniej kontuzji i nie wiadomo, kiedy wróci do gry.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
W starciu Eintrachtu z Hamburgiem, w którym ekipa Niko Kovača wygrała 3:0, pomocnik rozegrał cały mecz i spisał się co najmniej poprawnie. Zaliczył dwa kluczowe podania, a 55 z 65 jego prób zagrań trafiało do kolegów. Zaliczył też aż siedem odbiorów – więcej niż jakikolwiek zawodnik na boisku.
Ocena Kickera: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 8,5/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia przegrała u siebie z Barceloną 2:3. Medrán znalazł się w 20-osobowej kadrze, jednak Cesare Prandelli zdecydował się umieścić go poza meczową osiemnastką. Wychowanek Królewskich obejrzał zatem sobotni mecz z trybun.

Jesé (Paris Saint-Germain)
Hiszpan ostatnio nie mógł liczyć na wiele szans, ale w środku tygodnia zaliczył kilka minut w starciu Ligi Mistrzów z Basel. Paryżanie wygrali 3:0, jednak Jesé nie miał dużego wpływu na wydarzenia na Parc des Princes. W niedzielę u siebie mierzyli się z Marsylią i tylko zremisowali 0:0. 23-latek wszedł na boisko w 75. minucie i zaliczył jedno kluczowe podanie. Wciąż jednak nie może liczyć na miejsce w pierwszym składzie PSG.

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
West Ham wygrał u siebie z Sunderlandem 1:0, ale obrońcy ponownie zabrakło nawet na ławce rezerwowych.