Alcorcon – Real Madryt B 0:1

Rezerwowy David Barral zdobył zwycięską bramkę w 93. minucie meczu....

Real Madryt pokonał na wyjeździe AD Alcorcon 1:0. Jedyną bramkę zdobył – w 93. minucie meczu! – David Barral (na zdjęciu). Dzisiejsza wygrana – której świadkiem był m.in. Arrigo Sacchi – oznacza, iż drużyna prowadzona przez Juana Ramona Lopeza Caro nie odda fotelu lidera grupy 1 Segunda Division B.

Trener Realu nie mógł dziś skorzystać z Palencii i Soldado (pauzowali za kartki). Na boisku pojawił się za to Arbeloa, tym razem nie powołany przez Luxemburgo. W ataku niespodziewanie – spodziewano się raczej, że szansę dostanie Barral – zagrał od 1. minuty Adrian Quintarios.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Najlepszą okazje naszej drużyny zmarnował Quintarios. Alcorcon odpowiedział dwoma sytuacjami, w których nasz bramkarz – Diego Lopez okazał się lepszy od napastnika gospodarzy, Asena.

W drugiej połowie utrzymywał się bezbramkowy rezultat i obaj trenerzy do 65. minuty dokonali po 2 zmiany. Uczciwie trzeba przyznać, że to gospodarze mieli lepsze sytuacje w drugiej odsłonie meczu na to, by wygrać. M.in. trudny do upilnowania Asen trafił w słupek, a w 89. minucie rezerwowy Oscar przegrał w sytuacji sam na sam z Diego Lopezem.

Gdy wydawało się, iż Real zremisuje – dzięki szczęściu i wspaniałym interwencjom portero – ten mecz, Blancos wyprowadzili kontrę zakończoną celnym strzałem Davida Barrala. 0:1! Była to 93. minuta meczu. Napastnik Realu pojawił się na placu gry 4 minuty wcześniej...

Real Madryt B odniósł szczęśliwe zwycięstwo, głównie dzięki świetnej grze Diego Lopeza i skuteczności Davida Barrala. Za to gospodarze mogą mówić o pechu i zastanowić się nad swym brakiem skuteczności. A Real B nie zdobył więcej niż 1 bramki w meczu od 14. kolejki...

20. kolejka Segunda Division B, grupa 1:
ADA Alcorcon – Real Madryt B 0:1 (David Barral 90)
Alcorcon: Gonzalo – Prieto, Dani Hedreda, Jose Alberto, Gordo; Robert, Pedro Aguado, Ruben Sanz, Hoyos (57. Miguel Angel); Quini (64. Oscar); Asen.
Real Madryt B: Diego Lopez – Arbeloa, Sergio, Paredes, Víctor Blanco; Jotha (60. De la Red), Javi García (65. Adrian Martin); Juanfran, Jurado, Trashorras; Adrian Quintairos (85. David Barral).
Sędziował: Lopez Lopez. Żółte kartki: Dani Hedreda, Hoyos, Pedro Aguado, Robert i Miguel Angel (gospodarze) oraz Arbeloa, Paredes, Jotha, Trashorras i David Barral (goście).
Mecz rozegrano na stadionie Santo Domingo.

Real Madryt C zremisował 2:2 z Torrejon. Po 21 kolejkach nasza drużyna zajmuje 11. miejsce w tabeli grupy 7 Tercera Division.