Niemcy wygrywają z Irlandią Północną

Cały mecz Toniego Kroosa

W grupie C kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Rosji Niemcy podejmowali dziś Irlandię Północną. Cały mecz w zespole gospodarzy zagrał Toni Kroos. Obie drużyny mierzyły się ze sobą podczas Euro we Francji. Niemcy wygrali tamten mecz 1:0, chociaż wynik nie oddawał dominacji podopiecznych Joahima Löwa. Dziś mogliśmy spodziewać się podobnego spotkania, Irlandia Północna wyszła na ten mecz bardzo defensywnie z piątką obrońców.

Choć Irlandczycy na początku nawet próbowali sprawiać zagrożenie pod bramką Neuera, to nie udało im się długo utrzymać bez straty gola. Po kwadransie gry było już 1:0 dla Niemców, a ładnym strzałem z dystansu popisał się Draxler. Cztery minuty później gospodarze podwyższyli na 2:0. Do dośrodkowania z narożnika boiska najwyżej wyskoczył Hummels. Podał do Khediry, który z bardzo bliskiej odległości nie miał problemów z pokonaniem McGoverna. Po tych dwóch golach gra się uspokoiła. Swoje szanse miała też Irlandia Północna. W 43. minucie mocny strzał z rzutu wolnego oddał Oliver Norwood, ale posłał piłkę tuż nad poprzeczką bramki Neuera.

Druga połowa nie różniła się od końcówki pierwszej. Niemcy dominowali, ale nie rzucali się do szaleńczych ataków, by podwyższyć wynik. Mieli mecz pod kontrolą i choć Irlandia Północna stwarzała sobie okazje, to wynik ani razu nie był zagrożony. Niemcy z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w grupie C.

Niemcy 2:0 Irlandia Północna
1:0 13' Draxler (asysta: Müller)
2:0 18' Khedira (asysta: Hummels)