Walia tylko remisuje z Gruzją

Gol Bale’a dał Wyspiarzom jeden punkt

Walia niespodziewanie zremisowała u siebie z Gruzją 1:1. Wyspiarze prowadzili po golu Bale’a, ale zaprezentowali się dzisiaj na tyle słabo, że stracili dwa cenne punkty. Goście doprowadzili do wyrównania w drugiej połowie, a mieli okazję, żeby wywieźć z Cardiff komplet punktów. Zaprezentowali się lepiej od Walijczyków i całkiem zasłużenie otworzyli swój dorobek punktowy w tych eliminacjach. Walia natomiast, po wygranej w pierwszym meczu, zanotowała drugi kolejny remis.

Mecz zaczął się idealnie dla Walijczyków. Już w dziesiątej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Bale’a. Ledley dośrodkował z rzutu rożnego, a zawodnik Realu Madryt kolejny raz udowodnił, że jest ekspertem w grze głową. Dosyć niespodziewanie po stracie gola Gruzini przejęli inicjatywę. Częściej utrzymywali się przy piłce i potrafili stworzyć sobie okazje strzeleckie. Najbliżej szczęścia był Ananidze, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Walijczycy stwarzali zagrożenie niemal tylko po stałych fragmentach.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu Walijczycy nie byli w stanie kontrolować meczu. Zemściło się to na nich w 57. minucie. Znakomitym podaniem popisał się Kazaiszwili, a Okriaszwili doprowadził do wyrównania. Stracony gol był impulsem dla gospodarzy, którzy zepchnęli Gruzinów do defensywy, ale Loria nie miał zbyt wiele pracy. W 72. minucie gola powinni zdobyć goście. Bale stracił piłkę, Gruzja wyprowadziła kontratak i Mczedlidze znalazł się w sytuacji sam na sam z Hennesseyem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł walijski bramkarz.

Walia prezentowała się naprawdę blado w porównaniu z niżej notowaną Gruzją. Goście wyczuli swoją szansę i groźnie atakowali. Kazaiszwili postraszył Wyspiarzy strzałem z dystansu, ale piłka wylądowała na poprzeczce. W odpowiedzi Bale próbował szczęścia z rzutu wolnego. Niestety tym razem jego uderzenie minęło bramkę. Swoją okazję miał również Robson-Kanu, lecz bardzo dobrze interweniował Loria.

Walia – Gruzja 1:1 (1:0)
1:0 Gareth Bale 10’ (asysta: Joe Ledley)
1:1 Tornike Okriaszwili 57’ (asysta: Waleri Kazaiszwili)

Gareth Bale Goal HD - Wales 1-0 Georgia 09.10... przez euro2016videos

Walia: Wayne Hennessey, Neil Taylor (David Cotterill 70’), Ben Davies, Ashley Williams, James Chester, Chris Gunter, Joe Ledley (Emyr Huws 73’), Andy King (Hal Robson-Kanu 61’), David Edwards, Sam Vokes, Gareth Bale.

Gruzja: Giorgi Loria, Otar Kakabadze, Solomon Kwirkwelia, Guram Kaszia, Giorgi Nawalowski, Murtaz Dauszwili, Wałeriane Hwilija, Dżano Ananidze (Nika Kaczarawa 93’), Waleri Kazaiszwili, Tornike Okriaszwili (Dżambul Dżigauri 91’), Lewan Mczedlidze (Wladimer Dwaliszwili 75’).