I znowu remis

Emocjonujące spotkanie

Real Madryt zremisował w Dortmundzie z Borussią 2:2 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramki dla Królewskich strzelili Ronaldo i Varane, dla gospodarzy zaś Aubameyang i Schürrle. Mecz stał na niezłym poziomie, drużyna Zidane'a miała swoje szanse, ale ponownie zabrakło jej trochę szczęścia.

Pierwsza faza spotkania przebiegała pod znakiem intensywności. Wydawało się, że początkowo to Real Madryt miał drobną przewagę, ale zaraz po tym, jak Cristiano Ronaldo oddał groźny strzał z rzutu wolnego, podobną sytuację miała Borussia, wtedy świetnie bronił Keylor. Od tego momentu Niemcy zdobyli przewagę, lepiej operowali futbolówką, Królewscy zaś mieli problemy z wyprowadzeniem składnej akcji.

Zmiana tego stanu rzeczy przyszła w 17. minucie spotkania. Gareth Bale odegrał piłkę piętką w polu karnym do Cristiano Ronaldo, ta po drodze otarła jeszcze o obrońców gospodarzy, ale ostatecznie Portugalczyk był w stanie pokonać Bürkiego i po trudnym dla siebie początku spotkania mógł trochę odetchnąć. Szczęście Królewscy mieli też dziesięć minut później, kiedy Dembélé po świetnym zwodzie w polu karnym, mając czystą pozycję do strzału, fatalnie chybił.

Do końca pierwszej połowy gra toczyła się w obie strony, ale to Borussia była w stanie strzelić gola i wyrównać stan meczu. W 43. minucie meczu Keylor źle wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Borussi, ta odbiła się od Varane'a i wróciła do bramki Kostarykanin, po drodze dobił ją jeszcze Aubameyang i było 1:1. W samej końcówce gola ponownie strzelił też Cristiano Ronaldo, ale oddał uderzenie ze spalonego, więc sędzia bramki nie zaliczył.

Od początku drugiej połowy Real Madryt tworzył dobre okazje. W czasie jej pierwszych dwudziestu minut niezłe szanse mieli Bale i Ronaldo, obaj chybili strzelając głową, a także Benzema. Borussia z kolei nie tworzyła już tak klarownych okazji jak w pierwszej części spotkania. Zaangażowanie graczy Zidane'a przełożyło się na bramkę dopiero w 68. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Cristiano dobry strzał głową oddał Benzema, piłka odbiła się od słupka i wreszcie dobił ją Raphaël Varane.

Wydawało się, że w tym meczu żadne bramki już nie padną, jednak wprowadzony w drugiej połowie na boisko André Schürrle, który w 87. minucie spotkania strzelił wyrównującą bramkę. Zostało niewiele czasu i Królewscy niestety nie byli już w stanie trafić jeszcze jednego gola. Dzisiaj drużynie Zidane'a znów zabrakło szczęścia, zdecydowanie za często w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Borussia Dortmund – Real Madryt 2:2 (1:1)
0:1 Cristiano 17'
1:1 Aubameyang 43'
1:2 Varane 68'
2:2 Schürrle

Borussia Dortmund: Bürki; Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer; Weigl, Gonzalo Castro, Götze (58' Schürrle), Guerreiro (78' Mor), Dembélé (73' Pulisic); Aubameyang.

Real Madryt: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Danilo; Modrić, Kroos, James (68' Kovačić); Cristiano, Bale, Benzema (88' Morata).