Remis Castilli na stadionie Fernando Torresa

Królewscy znów nie wygrali na wyjeździe

Castilla zremisowała z Fuenlabradą 1:1 i z przebiegu spotkania należy uznać ten wynik za dobry. Królewscy zaprezentowali się słabo i kolejny raz na wyjeździe byli zupełnie inną drużyną niż na własnym stadionie. Mecz Fuenlabrady z Castillą cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców. Na trybunach stadionu Fernando Torresa zasiadło niemal trzy tysiące widzów. Sprzedano wszystkie bilety, a przecież to poziom tylko trzeciej ligi.

W pierwszej połowie w ogóle nie było widać, że to starcie drużyn z dwóch przeciwnych biegunów ligi. Fuenlabrada odważnie stawiała czoło Castilli i nie dopuszczała jej w okolice własnej bramki. Castilla grała bardzo spokojnie aż do 32. minuty. Wtedy piłka trafiła w rękę Teny i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dioni, chociaż Abadowi niewiele zabrakło, żeby obronić strzał napastnika rywali. Piłkarze Solariego nie potrafili na to odpowiedzieć i na przerwę schodzili, przegrywając 0:1.

Argentyński trener Castilli próbował zareagować już w przerwie. Posłał na boisko Valverde w miejsce Seoane. Nie zmieniło to obrazu gry, dalej Blancos mieli problemy z przedostawaniem się pod bramkę rywali. Solari zmienił również słabego dzisiaj Ødegaarda i wpuścił Mario Rodrígueza. Castilla w końcu zdołała przebić defensywę rywali w 80. minucie. W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Febas, ale Isma Gil obronił jego strzał. Na szczęście futbolówka znów trafiła do Febasa, który sprytnie podał do Achrafa. Marokańczyk nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców.

Fuenlabrada – Real Madryt Castilla 1:1 (1:0)
1:0 Dioni Villalba 32’ (rzut karny)
1:1 Achraf Hakimi 80’ (asysta: Aleix Febas)

Fuenlabrada: Isma Gil, Rubén Anuarbe, Fran García, Manuel Pavón, San José, Paco Candela, Borja Sánchez, Rubén Sanz (Luis Milla 81’), Dioni Villalba, Cristóbal Márquez, Rubén Lobato (Mikel Iribas 79’).

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Achraf Hakimi, Philipp Lienhart, Mario Hermoso, Álvaro Tejero, Tena, Jaime Seoane (Federico Valverde 46’), Aleix Febas, Enzo Zidane, Martin Ødegaard (Mario Rodríguez 69’), Sergio Díaz (Cristian Cedrés 83’).