Barcelona remisuje z Atlético

Podział punktów w szlagierze na Camp Nou

Barcelona zremisowała 1:1 z Atlético w meczu na Camp Nou. To Katalończycy pierwsi wyszli na prowadzenie, ale o końcowym wyniku zadecydował wprowadzony w drugiej połowie Ángel Correa.

To Barcelona dominowała przez całą pierwszą połowę, a Atlético grało futbol, do jakiego już nas przyzwyczaiło. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Barcelonie udało się przebić mur. Do dośrodkowania Iniesty z lewej strony najwyżej wyskoczył Ivan Rakitić i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Oblaka.

Po kwadransie drugiej połowy boisko musiał opuścić Messi. Argentyńczyk miał problem z pachwiną w prawej nodze i nie był w stanie kontynuować gry. Ostatni raz ten uraz doskwierał Messiemu przy wyjeździe na mecze reprezentacji na początku września. Kilkadziesiąt sekund po tym, jak Messi zszedł z boiska, wyrównało Atlético. Piłkę podaną do wprowadzonego niedawno Ángela Correi przepuścił między nogami Pique, później Correa minął Mascherano, który się poślizgnął. Pozostało mu już tylko posłać piłkę obok stojącego Ter Segena.

Do końca meczu nic już się nie zmieniło, chociaż każda z drużyn miała swoje szanse na decydującą bramkę. W międzyczasie Las Palmas przegrało 1:4 z Realem Sociedad, a czerwoną kartkę ujrzał Kevin Prince Boateng, który nie zagra z Realem. Królewscy pomimo remisu pozostali liderami La Ligi.