Borussia rozbiła Legię

Bezproblemowa wygrana Niemców

W drugim meczu grupy F Borussia Dortmund rozbiła w Warszawie Legię. Niemcy pewnie wygrali 6:0 i ani przez moment nie poczuli zagrożenia ze strony gospodarzy.

Strzelanie już w 7. minucie rozpoczął Götze, który głową wykorzystał dośrodkowanie Dembélé. Na 2:0 po stałym fragmencie podwyższył Sokratis, a rozbiórkę w kwadrans dokończył Bartra, dobijając piłkę do pustej bramki po zamieszaniu wynikającym ze strzału z wolnego Guerreiro. Obrona polskiego zespołu zachowywała się fatalnie i pozwalała rywalom na dosłownie wszystko.

W drugiej połowie najpierw po akcji Dembélé trafił Guerreiro, potem po akcji Pulisicia piłkę do bramki wbił Castro, a wszystko po sprincie i sytuacji sam na sam zamknął Aubameyang, który przerzucił piłkę nad Malarzem. Goście byli lepsi, grali o wiele szybciej i nie pozostawili Polakom żadnych złudzeń. Powrót Legii do elity był bardzo bolesny i wykazał potężne braki mistrza Polski. Niemcy objęli prowadzenie w grupie dzięki swojemu bilansowi bramkowemu.

Legia Warszawa 0:6 Borussia Dortmund
0:1 Götze 7' (asysta: Dembélé)
0:2 Papastathopoulos 15' (asysta: Guerreiro)
0:3 Bartra 16' (asysta: Schmelzer)
0:4 Guerreiro 51'
0:5 Castro 76' (asysta: Pulisic)
0:6 Aubameyang 87' (asysta: Castro)

Składy:
Legia Warszawa: Malarz; Bereszyński, Czerwiński, Dąbrowski, Guilherme; Jodłowiec, Odjidja-Ofoe, Moulin (76', Radović); Langil, Kazaiszwili (66', Aleksandrow) i Prijović (63', Nikolić)
Borussia Dortmund: Bürki; Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Schmelzer; Guerreiro, Weigl (79', Ginter), Götze (75', Castro); Dembélé (75', Emre), Pulisic i Aubameyang.