Zwycięstwo stracone w ostatnich sekundach

Real Madryt U-19 podzielił się punktami ze Sportingiem U-19

Real Madryt zremisował ze Sportingiem w pierwszej kolejce UEFA Youth League. Królewskim zwycięstwo wymknęło się w ostatnich sekundach spotkania. W związku z tym prowadzenie w grupie objęła Borussia Dortmund, która pokonała Legię Warszawa 2:0. Podopieczni Gutiego mogą mieć pretensje do siebie, wygrana bowiem była w ich zasięgu. Właściwie była już w ich rękach.

Z meczowej kadry Realu Madryt sześciu zawodników miało już doświadczenie z gry w Lidze Młodzieżowej UEFA – Luca, Álex, Manu, Óscar, Mario i Dani Gómez. W zespole Sportingu było tylko trzech takich graczy. Na murawie jednak od samego początku lepiej czuli się goście. W pierwszej połowie nie mieli żadnych problemów z zatrzymywaniem ataków Królewskich, którzy nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału przez 45 minut. Częściej akcja przenosiła się w pobliże pola karnego gospodarzy, chociaż Luca Zidane nie miał zbyt wiele pracy.

W drugiej części Real Madryt zaatakował bardziej zdecydowanie i po dziesięciu minutach zdołał pokonać Pedro Silvę. Valverde znakomicie podał do Sergio Díaza, który nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców. Sporting mógł wyrównać w 73. minucie. Luca źle obliczył lot piłki przy dośrodkowaniu i Baldé znalazł się w idealnej sytuacji, lecz trafił tylko w boczną siatkę. W końcówce Martín Calderón mógł podwyższyć prowadzenie z rzutu wolnego, ale futbolówka ocierając się o słupek, minęła bramkę Sportingu. Kilkadziesiąt sekund później bliski szczęścia był Sergio Díaz, jednak tym razem Pedro Silva zatrzymał jego strzał. Sporting nie złożył broni i w doliczonym czasie doprowadził do wyrównania. Pedro Rosendo znakomicie przyjął piłkę i wykończył akcję.

Real Madryt – Sporting 1:1 (0:0)
1:0 Sergio Díaz 55’ (asysta: Federico Valverde)
1:1 Pedro Rosendo 93’ (asysta: Nuno Rocha)

Real Madryt: Luca Zidane, Javi Hernández, Manu Hernando, Álex Martín, Alejandro Sotillos, Martín Calderón, Federico Valverde (Dani Gómez 94’), Óscar Rodríguez, Mario Rodríguez (Fran García 72’), Fran Feuillasier (Jesús Rodríguez 66’), Sergio Díaz.

Sporting: Pedro Silva, João Oliveira (Elves Baldé 59’), João Gomes, Gonçalo Vieira (Nuno Rocha 89’), Abdu Conté, Bubacar Djaló, Bruno Paz, Miguel Luis, Daniel Santos, Pedro Ferreira (Rafael Leão 71’), Pedro Rosendo.