Brazylia pokonała Kolumbię

Asysta Jamesa, po 90 minut Królewskich

Brazylia pokonała Kolumbię 2:1 w meczu eliminacji do mundialu. Gole dla gospodarzy zdobyli Miranda i Neymar, a dla gości samobójcze trafienie po asyście Jamesa zaliczył Marquinhos. Canarhinos awansowali na drugie miejsce w tabeli, Kolumbia spadła na piąte miejsce, które daje baraże. Do końca pozostało dziesięć spotkań. Pełny mecz rozegrali Marcelo, Casemiro i James, którzy do treningów w klubie wrócą w czwartek.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Brazylijczyków, którzy przejęli kontrolę nad meczem po szybkim trafieniu Mirandy z rożnego po podaniu Neymara. Kolumbia praktycznie nie istniała, a wiele ataków gości zatrzymywał Casemiro. Pomocnik Królewskich często ścierał się z Jamesem. Gospodarzy wyraźnie napędzała lewa flanka z Marcelo i Neymarem, a przed podwyższeniem wyniku Kolumbię ratował kilka razy Ospina. Zaskakująco jednak obie drużyny zeszły na przerwę z remisem, bo świetnie wykonany rzut wolny Jamesa do bramki skierował Marquinhos, który próbował ratować swoją ekipę przed strzałem rywali.

W drugiej połowie tempo Brazylii opadło, a Kolumbia dalej próbowała szarpać szybkimi atakami. Goście byli jednak bardzo daleko od zagrożenia bramce rywali. Długo brakowało groźnych akcji aż wreszcie wynik zmienił Neymar. Coutinho rozegrał akcję i ostatecznie dograł do atakującego Barcelony, który pokonał Ospinę strzałem w długi róg. Kolumbia przejęła inicjatywę, ale to Brazylia tworzyła groźniejsze sytuacje po kontrach. Mecz po kilku minutach od bramki mógł zamknąć Coutinho. Ostatecznie Canarinhos kontrolowali spotkanie do końca i zdobyli cenne trzy punkty.

Brazylia 2:1 (1:1) Kolumbia
1:0 Miranda 2' (asysta: Neymar)
1:1 Marquinhos 36' (samobójczy) (asysta: James)
2:1 Neymar 75' (asysta: Coutinho)

Brazylia: Alisson; D. Alves, Marquinhos, Miranda, Marcelo; Casemiro, Paulinho (70', Giuliano), R. Augusto; Willian (67', Coutinho), Gabriel Jesus (86', Taison) i Neymar
Kolumbia: Ospina; Medina, Murillo, Murillo, Díaz; Carlos, Barrios, James Rodríguez, Torres (52', Cuadrado); Muriel (85', Moreno), Bacca (72', Martinez).