Chorwacja remisuje z Turcją, 90 minut Modricia

Same remisy w grupie I

Reprezentacja Chorwacji zremisowała u siebie 1:1 z reprezentacją Turcji. Cały mecz na boisku spędził Luka Modrić, a drugi z zawodników Realu – Mateo Kovačić – pozostał na ławce rezerwowych. Spotkanie, które odbyło się przy pustych trybunach, nie należało do porywających. Co ciekawe, oba pozostałe mecze w grupie I (Finlandia – Kosowo, Ukraina – Islandia) także zakończyły się jednobramkowym remisem. Pierwsza kolejka eliminacji do mundialu w Rosji nie przyniosła więc żadnych przetasowań.

Mecz w Zagrzebiu rozpoczął się od szturmu Turków na bramkę bronioną dziś przez Kalinicia. Później odpowiadali Chorwaci, ale brakowało im szczęścia – Mandžukić, Pjaca i Perišić po kolei trafiali w poprzeczkę. Wreszcie w 42. minucie w polu karnym padł faulowany Luka Modrić, a jedenastkę na gola spokojnie zamienił Rakitić. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo chwilę później strzałem z rzutu wolnego wyrównał Hakan Çalhanoglu. Druga połowa dostarczyła o wiele mniej emocji i żadnych zmian w wyniku.

Chorwacja – Turcja 1:1 (1:1)
1:0 Rakitić 43' (rzut karny)
1:1 Çalhanoglu 45 +1'(rzut wolny)

Chorwacja: Kalinić, Strinić, Ćorluka, Vida, Vrsaljko, Modrić, Badelj, Perišić, Rakitić (64' Brozović), Pjaca (78' Kalinić), Mandžukić (84' Kramarić).
Turcja: Babacan, Özbayrakli, Aziz, Topal, Köybasi, Yokuslu, Tufan, Ayhan (53' Çalik), Mor (84' Sen), Çalhanoglu, Tosun (71' Sahan).