PSG pokonało Inter przed starciem z Realem

Dwie bramki zdobył Serge Aurier

Rozpoczęły się zmagania w europejsko-amerykańskiej części turnieju International Champions Cup, w którym grają Królewscy. W sobotę na otwarcie Leicester zdobyło dwa punkty za wygraną w karnych nad Celtikiem, a dzisiaj w nocy Inter grał z PSG. Francuzi, którzy tego lata będą pierwszym sparingpartnerem ekipy Zidane'a, wygrali 3:1.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji drużyny Emery'ego. Mistrz Francji lepiej operował piłką i częściej gościł przy polu karnym rywali. Szybko udokumentował przewagę trafieniem Auriera, który wykorzystał piłkę odbitą przez Handanovicia po rzucie wolnym Ben Arfy. Włosi w drugiej części zaczęli reagować, ale odpowiadali tylko za sprawą strzałów z dystansu w wykonaniu Joveticia. Kiedy wydawało się, że do przerwy PSG będzie prowadzić 1:0, Lucas w czasie zamieszania w polu karnym zagrał ręką i podarował Interowi rzut karny. Pewnym strzałem w okienko na bramkę zamienił go Jovetić.

W drugiej połowie obraz za bardzo się nie zmieniał. Najbliżej bramek ponownie byli Aurier po groźnej próbie lobowania bramkarza i Jovetić po kolejnym mocnym strzale z dystansu. Po godzinie gry PSG na prowadzenie wyprowadził Kurzawa po strzale z wolnego, w którym wykorzystał dziurę w murze. Po bramce Francuzi wyraźnie przeważali i byli blisko trzeciego trafienia. W 73. minucie Emery odnowił atak przez kilka zmian i po chwili Cavani był bardzo blisko gola, ale piłka przeszła tuż obok słupka. Wynik zamknął w 87. minucie Aurier, który wykorzystał rozegranie rożnego przez Di Maríę, Pastore i asystującego Georgena, pakując głową piłkę do siatki.

PSG raczej bez problemów pokonało dosyć pasywny Inter. Największe gwiazdy Francuzów do gry weszły dopiero w drugiej połowie. Jeśli chodzi o Grzegorza Krychowiaka, to wznowi on treningi dopiero dzisiaj, więc trudno spodziewać się, że wystąpi przeciwko Realowi Madryt. Mecz Królewskich z mistrzem Francji rozpocznie w nocy ze środy na czwartek o 1:30 czasu polskiego. Transmisję na żywo przeprowadzi Eleven. Będzie to trzecie spotkanie w ramach europejsko-amerykańskiej części turnieju International Champions Cup.

Skład PSG: Areola (46', Trapp); Aurier, Silva (73', Meunier), Kimpembe, Maxwell (46', Kurzawa); Stambouli (83', Georgen), Callegari, Rabiot (73', Pastore); Ikone (73', Nkunku), Lucas (83', Di María) oraz Ben Arfa (73', Cavani).