Cristiano wyraźnie lepszy od Bale'a, Portugalia w finale

Portugalczyk z golem i asystą

Portugalia wygrała 2:0 z Walią w półfinale mistrzostw Europy. Bramki zdobyli Cristiano i Nani. Ich ekipa w niedzielę zagra w wielkim finale turnieju.

W mecz lepiej weszli Portugalczycy, którzy próbowali szybko przedostawać się pod pole karne rywala. Walijczycy odpowiadali długimi piłkami, ale to oni po rzucie rożnym stworzyli pierwszą groźną okazję, kiedy w 19. minucie Bale obiegł wszystkich zawodników stojących pod bramką i oddał strzał z około 13. metra. W kolejnych pięciu minutach gracz Królewskich groźnie dośrodkowywał i po swojej indywidualnej akcji oddał też celny strzał. Druga część tej połowy była już dużo słabsza, a jedyną akcją wartą odnotowania był strzał głową Ronaldo w 44. minucie.

Druga połowa otworzyła się zaraz po rozpoczęciu za sprawą Cristiano. Portugalczyk najpierw zamienił dośrodkowanie Guerreiro na bramkę, a po trzech minutach tak wstrzelił piłkę w pole karne, że przecięcie Naniego wylądowało w bramce Hennesseya. Dwa ciosy podłamały Walię, którą próbował ciągnąć głównie Bale pojedynkami biegowymi, dośrodkowaniami czy strzałami. Portugalczycy odpowiadali kontrami, chociaż nie potrafili ich sfinalizować. Ostatecznie wynik się nie zmienił.

Do wielkiego finału awansowała Portugalia, która czeka na rywala z pary Niemcy - Francja. Seleção do zwycięstwa poprowadził Cristiano poprzez gola i asystę. Według statystyk UEFA, gracz Realu na tym turnieju ma już 3 gole i 3 asysty, przez co zrównał się w klasyfikacji kanadyjskiej z Griezmannem. Wakacje zaczyna Gareth Bale, o którego powrocie do pracy w klubie będziemy informować w najbliższych tygodniach. Z kolei w najbliższych godzinach fizjoterapeuci będą pracować nad postawieniem Pepego na nogi przed niedzielnym finałem.

Portugalia 2:0 (0:0) Walia
1:0, Cristiano 50' (asysta: Guerreiro)
2:0, Nani 53' (Cristiano)

Składy:
Portugalia: Rui Patricio; Cédric, Fonte, Alves, Guerreiro; Danilo, João Mário, Adrien Silva (79', Moutinho), Renato Sanches (74', Gomes); Nani (86', Quaresma) i Cristiano Ronaldo.
Walia: Hennessey; Gunter, Chester, Collins (66', J. Williams), A. Williams, Taylor; King, Ledley (58', Vokes), Allen; Robson-Kanu (64', Church) oraz Bale.