Niemcy kolejnym ćwierćfinalistą

Kolejny dobry występ Toniego Kroosa

Niemcy pokonali Słowację 3:0 i zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Za nami jeden z najmniej wyrównanych meczów tego turnieju. Drużyna, w której 90 minut zaliczył Toni Kroos, dominowała od początku do końca i w pełni zasłużenie awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Gole dla naszych zachodnich sąsiadów strzelali Jérôme Boateng, Mario Gómez i Julian Draxler.

Można się było spodziewać, że Niemcy zdominują Słowację w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i tak rzeczywiście było. To oni dyktowali tempo, w czym niemały udział miał Toni Kroos. Szybko wpadł pierwszy gol po ładnym, ale i szczęśliwym strzale Jérôme'a Boatenga. Kilka minut później szansę na podwyższenie prowadzenia miał Mesut Özil, który stanął przed szansą pokonania Matúša Kozáčika z rzutu karnego, ale Słowak wyczuł jego intencje i wybił strzał. W końcówce pierwszej połowy świetnie zachował się Julian Draxler, który po ładnym dryblingu nabił piłkę o nogę Mario Gómeza, a ta znalazła się w siatce.

W drugiej części meczu Niemcy zwolnili tempo, ale ciągle pokazywali swoją wyższość nad Słowacją. Jeden z wielu błędów w kryciu wykorzystał Julian Draxler, który w 63. minucie ładnym wolejem zmieścił piłkę pod poprzeczką. Warto dodać, że tak jak przy pierwszym trafieniu, chwilę wcześniej futbolówkę z rzutu rożnego dogrywał Toni Kroos. Gracz Królewskich stanął przed świetną szansą w samej końcówe, ale z bliska trafił prosto w bramkarza. Mimo wszystko dziś, tak jak niemal wszyscy jego koledzy z zespołu, może być z siebie zadowolony.

Jutrp Niemcy poznają swojego kolejnego rywala. Ekipa Joachima Löwa zagra ze zwycięzcą meczu Włoch z Hiszpanią. Ćwierćfinał odbędzie się 2 czerwca (sobota) o 21:00 na Stade de Bordeaux.

Niemcy – Słowacja 3:0 (2:0)
1:0 Boateng 8'
2:0 Gómez 43' (asysta: Draxler)
3:0 Draxler 63'

Niemcy: Neuer; Kimmich, Boateng (72' Höwedes), Hummels, Hector; Khedira (76' Schweinsteiger), Kroos; Müller, Özil, Draxler (72' Podolski); Gómez.
Słowacja: Kozáčik; Pekarík, Škrtel, Ďurica, Gyömbér (84' Saláta); Hrošovský, Škriniar, Hamšík; Kucka, Ďuriš (64' Šesták), Weiss (46' Greguš).