Finał Copa América nie dla Kolumbii

James nie pomógł <i>Los Cafeteros</i>

W drugim półfinale Copa América Centenario Kolumbia przegrała z Chile 0:2. James Rodríguez rozegrał całe spotkanie, ale to nie pomogło jego reprezentacji, która w nocy z soboty na niedzielę zagra o 3. miejsce z gospodarzami, Stanami Zjednoczonymi. Powtórzy się skład finału z zeszłego roku, kiedy Chile pokonało Argentynę w rzutach karnych.

Już pierwsze minuty były jasnym sygnałem, kto zagra w finale. W 7. i 11. minucie Kolumbijczycy otrzymali dwa ciosy – najpierw fatalny błąd popełnił Juan Cuadrado, co przyniosło bramkę Charlesa Aránguiza, zaś chwilę później José Pedro Fuenzalida dobił strzał Alexisa Sáncheza. Los Cafeteros mocno starali się zmniejszyć stratę, ale byli nieskuteczni. James zagrał nieźle, ale do optymalnej formy wciąż trochę mu brakuje. Kolumbia może mówić też o sporym pechu – od 57. minuty grała w dziesięciu, a na dodatek sędzia nie odgwizdał oczywistego rzutu karnego.

James Rodríguez jeszcze nie może zacząć wakacji, ponieważ przed jego reprezentacją mecz o trzecie miejsce. Według ostatnich informacji, Królewscy wrócą do treningów 15 lipca, co oznacza, że pomocnik musiałby skrócić urlop, jeśli chciałby zacząć przygotowania równo z graczami niewystępującymi w letnich meczach reprezentacji. Wkrótce James będzie mógł pomyśleć o urlopie, ale tym, co może rzeczywiście interesować madridismo, będzie data jego powrotu.

Kolumbia – Chile 0:2 (0:2)
0:1 Aránguiz 7'
0:2 Fuenzalida 11'

SKRÓT MECZU (polski komentarz)

Kolumbia: Ospina; Arias, Zapata, Murillo, Fabra (73' S. Pérez); Torres, C. Sánchez; Cuadrado (80' Bacca), Cardona (46' Marlos Moreno), James; Martínez.
Chile: Bravo; Isla, Medel, Jara, Beausejour; Aránguiz, F. Silva, P. Hernández (30' Pulgar); Fuenzalida (75' Puch), Vargas (88' M. González), A. Sánchez.