Walia rozbita, Bale wszedł z ławki

Szwecja pokonała Smoki 3:0

W jedynym meczu towarzyskim przed finałami mistrzostw Europy Walia pokazała się z bardzo słabej strony i przegrała ze Szwecją na wyjeździe 0:3. Gareth Bale pojawił się na murawie w 64. minucie, ale nie zmienił przebiegu meczu i był bezbarwny.

Pierwszą bramkę w 40. minucie po podaniu Zlatana Ibrahimovicia zdobył Emil Forsberg. Walijczycy spisywali się kiepsko, ale przede wszystkim mieli rozregulowane celowniki. Z jedenastu strzałów na bramkę Szwecji nie zanotowano ani jednego celnego. Po przerwie ekipa Zlatana i spółki podwyższyła prowadzenie za sprawą Mikaela Lustiga, który przy trzeciej próbie pokonał Danny'ego Warda. Niewiele zmieniło się po wejściu skrzydłowego Realu Madryt. Bale szukał gry, ale w żaden sposób nie był w stanie wpłynąć na losy spotkania. W samej końcówce wynik ustalił napastnik Celty Vigo, John Guidetti, który wykorzystał dogranie Lustiga.

Walijczycy wkrótce wyruszą do Francji, gdzie spędzą co najmniej około dwóch tygodni. Już za sześć dni rozegrają pierwszy mecz turnieju. Naprzeciwko nich stanie reprezentacja Słowacji. Na razie trudno jednak uznać, że Smoki są gotowe do walki o coś więcej niż wyjście z grupy.

Szwecja – Walia 3:0 (1:0)
1:0 Forsberg 40'
2:0 Lustig 57'
3:0 Guidetti 87'

Walia: Hennessey (46' Ward); Gunter, A. Williams (73' Huws), Chester (64' Collins), Davies; Ramsey; J. Williams, Vaughan (64' Edwards), King (64' Bale), Taylor; Vokes (73' Church)