Juvenil A rozgromił Mallorcę

Królewscy awansowali do ćwierćfinału Pucharu Króla

Juvenil A tydzień temu przegrał na wyjeździe z Mallorcą 1:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Dzisiaj celem Królewskich była remontada i awans do ćwierćfinału. Wystarczyła skromna wygrana 1:0, ale podopieczni Santiago Solariego nie zatrzymali się ani na chwilę i rozgromili Wyspiarzy aż 7:0. Już do przerwy sprawa awansu została przesądzona. Znakomity występ zanotował Rivero, autor czterech goli.

Straty z pierwszego spotkania udało się nadrobić już w 11. minucie. Óscar dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a do siatki wepchnął ją Rivero. Niewiele później było już 2:0 i ponownie na listę strzelców wpisał się Rivero. Juvenil A nie zwalniał tempa i po chwili mógł się cieszyć z trzeciego trafienia. Javi Sánchez z rzutu wolnego uderzył w mur, ale futbolówka szczęśliwie znalazła się pod nogami Garciego, który bez problemów pokonał bramkarza gości. Sytuacja Mallorki stała się dramatyczna w 30. minucie. Gerardo zobaczył czerwoną kartkę za faul na Rivero, a do tego arbiter podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł sam poszkodowany i skompletował w ten sposób hat-tricka. Jeszcze przed przerwą Blancos zadali kolejny cios, tym razem do siatki trafił Hakimi.

W drugiej połowie tempo gry opadło, bo było już jasne, kto zagra w kolejnej rundzie. Mallorca starała się bronić przed wyższą porażką, ale nie wychodziło jej to najlepiej. W 53. minucie swojego czwartego gola zdobył Rivero, który chwilę później ustąpił miejsca na boisku Daniemu Gómezowi. Wynik spotkania ustalił Manu, ze spokojem wykorzystując podanie od Mario. W samej końcówce Salva brutalnie sfaulował Hakimiego, który w odwecie ze złością doskoczył do rywala. Skończyło się na tym, że obaj zawodnicy obejrzeli po czerwonej kartce.

Juvenil A pokazał dzisiaj, że zasługuje na obecność w ćwierćfinałach Pucharu Króla. Podopieczni Solariego byli wyraźnie lepsi od Mallorki i nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Wszystko działo się na oczach między innymi Víctora Fernándeza (dyrektora szkółki Realu Madryt) i Roberto Carlosa, który obserwowali spotkanie z wysokości trybun. Zjawiło się także kilku graczy Castilli. Juvenil A teraz może spokojnie czekać na kolejnego przeciwnika. Losowanie odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17.

Real Madryt – Mallorca 7:0 (5:0)
1:0 Álvaro Rivero 11’ (asysta: Óscar Rodríguez)
2:0 Álvaro Rivero 20’ (asysta: Miguel Garci)
3:0 Miguel Garci 25’
4:0 Álvaro Rivero 32’ (rzut karny)
5:0 Achraf Hakimi 45’ (asysta: Mario Rodríguez)
6:0 Álvaro Rivero 53’ (asysta: Óscar Rodríguez)
7:0 Manu Hernando 64’ (asysta: Mario Rodríguez)

Real Madryt U-19: Luca Zidane, Achraf Hakimi ( 89’), Dani Fernández (Tanis 46’), Javi Sánchez, Manu Hernando (Álex Martín 68’), Jaime Seoane (Jaume Grau 46’), Miguel Garci, Álvaro Fidalgo, Mario Rodríguez, Óscar Rodríguez, Álvaro Rivero (Dani Gómez 55’).

Mallorca U-19: Bartolomé Pocoví (Santiago García 61’), Christopher Clemenet, Gori (Antonio Sánchez 46’), Gerardo Bonet ( 30’), Pep Vidal, Jorge Marta (Miguel Nadal 46’), Javi Sánchez, Reni Frederich (Diego Martínez 66’), Alberto Toril (Salva Rojas 69’ 89’), Eder González, Rafael Baldrés.