Oceny zawodników po meczu z Deportivo

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Deportivo La Coruńa 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Leszczu i Mateo,. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 608 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał kamil244. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
W pierwszej połowie był kolejnym widzem na El Riazor, który mógł jedynie oglądać poczynania obu zespołów z najbliższej odległości. W drugiej musiał wykazać się dwukrotnie – najpierw obronił strzał Lucasa Péreza zza pola karnego, a później z najbliższej odległości interweniował po uderzeniu Róbera. Kolejne czyste konto, kolejny solidny występ Keylora.

Daniel Carvajal
Znów pracował na całej długości boiska, a rywal często pozwalał mu na ofensywne wejścia. W obronie zwykle radził sobie co najmniej poprawnie.
Pepe
Oglądanie go w takiej formie to czysta przyjemność. Pewny w obronie, bez zbędnej agresji, do tego przydatny w wyprowadzeniu pilki. W pierwszej połowie mógł zaliczyć asystę, kiedy kapitalnym długim podaniem uruchomił Cristiano, który wyszedł sam na sam. Trudno sobie wyobrazić, by tym razem nie mógł zagrać w finale Ligi Mistrzów.
Sergio Ramos
Obaj środkowi obrońcy nie mieli wczoraj dużo pracy, a kiedy już musieli interweniować, zwykle spisywali się bez zarzutu. Tym razem można przymknąć oko na żółtą kartkę – mecz był już rozstrzygnięty, a w ostatniej kolejce Ramosa nie czekają za nią żadne konsekwencje.
Marcelo
Jego mecz tradycyjnie można podzielć na kilka etapów – na początku i na końcu meczu częściej zapędzał się do przodu i na lewej stronie tworzył sporo zamieszania. Kiedy wynik był już rozstrzygnięty, był jednym z nielicznych piłkarzy pierwszej jedenastki, którym zależało na utrzymaniu wysokiej intensywności.
Casemiro
Piłkarze Deportivo nie mogli się przedrzeć przez mur, który ustawił w środku pola Casemiro. Nieco gorzej było z przodu, ale jesteśmy w stanie to zrozumieć – drużyna zyskuje, kiedy Brazylijczyk pozwala rozgrywać Modriciowi i Kroosowi.
Toni Kroos
Zagrał mniej więcej tak, jak ostatnio nas do tego przyzwyczajał. Spokojna kontrola środka, regulowanie tempa gry i dobra współpraca z partnerami. Do tego wszystkiego ostatnio Niemiec dorzucił bardzo groźne dośrodkowania ze stałych fragmentów gry – wczoraj zaliczył w ten sposób kolejną asystę.
Luka Modrić
Kiedy trzeba było nieco rozciągnąć grę do prawej strony, to w pierwszej połowie właśnie Chorwat przechodził w to miejsce – trio BBC operowało bliżej lewej strony. Jego wejścia tradycyjnie pomagały drużynie, ale tym razem nieco brakowało ich zakończenia w postaci celnych podań.
Gareth Bale
Jego postawa sprawia, że można z bardzo dużym optymizmem zapatrywać się w jego przyszłość. Fizycznie wygląda znakomicie, nie gorzej niż dwa lata temu, gdy na Estadio Mestalla potrafił przebiec sprintem pół boiska i przesądzić o wyniku. Trochę brakowało mu wczoraj szczęścia, spora liczba strat też sugeruje duże pole do poprawy, ale znów był ważny. To jego akcja stworzyła Królewskim szansę na pierwszego gola.
Karim Benzema
Zdrowy Benzema oznacza lepszy Real Madryt. Asysta przy pierwszym golu i niezła gra zwłaszcza w pierwszej połowie. To on podał też do Jamesa po przerwie, ale z niewiadomych przyczyn sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.
Cristiano Ronaldo
Dwa gole, słupek, poprzeczka, świetna wymiana piłki z Benzemą, siedem strzałów. To wszystko w jednej połowie. Cristiano znów wypił sok z gumijagód. Oby starczyło na 28 maja.