Juvenil A przegrał pierwszy mecz z Mallorcą

W rewanżu będzie potrzebna <i>remontada</i>

Juvenil A przegrał z Mallorcą 1:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Królewscy zdołali objąć prowadzenie na początku spotkania, ale później do głosu doszli gospodarze, którzy potrafili odwrócić wynik na swoją korzyść. Druga połowa zdecydowanie należała do podopiecznych Solariego, lecz zdecydowanie młodym piłkarzom zabrakło skuteczności. Miele wiele okazji, żeby wywieźć z Majorki lepszy rezultat. Rewanż odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 12:30 w Valdebebas.

Mecz rozpoczął się idealnie dla podopiecznych Santiago Solariego. Rivero, po podaniu Hakimiego, wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Mallorca chciała odpowiedzieć natychmiast, ale bardzo dobrze interweniował Luca Zidane. Jednak chwilę później bramkarz nie zrozumiał się z Hakimim, co bez skrupułów wykorzystali gospodarze, doprowadzając do wyrównania. Zdobyty gol dodał im skrzydeł. W 28. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, lecz znakomicie w bramce spisał się Luca. Niestety kilkadziesiąt sekund później młody golkiper nie miał szans i Eder zdobył drugą bramkę dla Mallorki.

Na początku drugiej części spotkania świetną akcję przeprowadził Mario, minął obrońców, wypracował sobie pozycję do strzału, ale niestety posłał piłkę obok bramki Pocovíego. Kilka minut później Królewscy znów mieli szansę, przed szansą stanął Hakimi, lecz on również nie zdołał uderzyć w światło bramki. Przewaga Blancos była wyraźna w drugiej połowie, Luca Zidane był zupełnie bezrobotny. W 85. minucie w idealnej sytuacji znalazł się Dani Gómez. Niestety jemu także zabrakło precyzji. Minęło kilkadziesiąt sekund i swoich sił spróbował Óscar. Uderzył mocno z dystansu, ale kolejny raz piłka przeleciała obok bramki i wynik do końca nie uległ już zmianie.

Mallorca – Real Madryt 2:1
0:1 Álvaro Rivero 4’ (asysta: Achraf Hakimi)
1:1 Ángel Rodado 8’ (asysta: Ángel Sánchez)
2:1 Eder González 30’ (asysta: Ángel Rodado)

Real Madryt U-19: Luca Zidane, Achraf Hakimi, Dani Fernández, Álex Salto, Manu Hernando (Javi Sánchez 69’), Jaume Grau (Jaime Seoane 60’), Miguel Garci (Dani Gómez 69’), Álvaro Fidalgo (Lin Liangming 86’), Óscar Rodríguez, Mario Rodríguez, Álvaro Rivero.

Mallorca U-19: Bartolomé Pocoví, Christopher Clemenet, Gori, Gerardo Bonet, Pep Vidal, Jorge Marta (Diego Martínez 61’), Javi Sánchez, Reni Frederich, Ángel Rodado (Alberto Toril 87’), Eder González, Ángel Sánchez (Rafinha 82’)