36. kolejka: Tak blisko, a tak daleko

W czołówce bez zmian

Real Madryt długo męczył się w San Sebastián, ale ostatecznie po golu Garetha Bale'a wygrał 1:0 i na parę chwil był na pozycji lidera. Tuż po zakończeniu meczu Królewskich swój mecz rozgrywało Atlético, które podejmowało Rayo Vallecano, a o 20:30 swoje starcie Benito Villamarín rozpoczęli gracze Barcelony.

Diego Simeone, który spędził mecz na trybunach, postanowił przeprowadzić aż siedem zmian w wyjściowej jedenastce. Rezerwowi, którzy wyjątkowo znaleźli się w pierwszej jedenastce, nie spełniali jednak oczekiwań. Na murawie po przerwie pojawili się Koke, Fernando Torres czy Antoine Griezmann i niemal natychmiast ten ostatni wpisał się na listę strzelców. Rayo utrzymywało się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Atleti było zadowolone z takiego wyniku i bez większych problemów dowiozło rezultat 1:0 do końca meczu. Poza zwycięstwem Colchoneros muszą być zadowoleni z oszczędzenia kilku piłkarzy przed rewanżem w półfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

Swoich fanów nie zawiodła też Barcelona. Luis Enrique nie musiał nikogo oszczędzać i w Sewilli wystawił najmocniejszy skład. Przez pierwsze 35 minut Betis trzymał się bardzo dobrze, ale czerwoną kartkę otrzymał Heiko Westermann. Tuż po przerwie Blaugrana wykorzystała grę w przewadze i otworzyła wynik meczu. Lionel Messi podał do Ivana Rakiticia, a ten wykorzystał ogromny błąd obrony i Antonio Adána. Argentynczyk popisał się drugą asystą w 81. minucie, wtedy jego dogranie wykorzystał Luis Suárez.

W czołówce tabeli nie ma zmian. Cała trójka wygrała, ale nikt nie przekonał. Do przerwy w meczach Realu, Atlético i Barcelony były bezbramkowe remisy, ale wszystkie drużyny zdały egzamin i potrafiły przechylić szalę na swoją korzyść. W następnej kolejce Real Madryt i Barcelona zagrają u siebie – odpowiednio z Valencią i Espanyolem. Atleti uda się na wschód Hiszpanii, gdzie zagra z Levante. Walka trwa.