Nie ma Cristiano, nie ma bramek; 0:0 w Manchesterze

Zacięte spotkanie na Etihad

Real Madryt zremisował 0:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Spotkanie rozegrano na Etihad Stadium w Manchesterze. Mecz był dość wyrównany, żaden zespół nie był wyraźnie lepszy. Co prawda zabrakło bramek, ale nie brakowało emocji. Niestety nie mógł dzisiaj wystąpić Cristiano Ronaldo. W przerwie plac gry opuścił także Karim Benzema. O stanie zdrowia obu tych zawodników będziemy was informować na bieżąco.

Z początku drobną przewagę miał Real Madryt, jednak zawodnicy Zidane'a nie potrafili obrócić tego w choćby nawet jedną czystą sytuację bramkową. Później z kolei więcej z gry miało City, ale podopieczni Pellegriniego także nie potrafili stworzyć sobie dobrych okazji do strzelenia gola. Jeśli już decydowano się na uderzenie, to było ono ostatecznie niecelne. Dlatego w pierwszej połowie i Joe Hart, i Keylor Navas, byli niemal bezrobotni.

W drugiej odsłonie obraz gry niespecjalnie się zmienił, z tymże mieliśmy więcej strzałów i okazji dla obu zespołów. Niestety tę połowę ubarwił też arbiter, który podjął kilka decyzji wątpliwej jakości. Najlepszą okazję miał Real, dokładniej rzecz biorąc Pepe, który dostająć piłkę w polu bramkowym po zgraniu po rzucie rożnym, oddał strzał wprost w Harta.

Obywatele postawili dzisiaj twarde warunki Królewskim. Czasami mecz niepotrzebnie się zaostrzał, czasami brakowało trochę piłkarskiej jakości, ale na pewno nie można było narzekać na emocje. Podopiecznym Zidane'a brakowało przede wszystkim dokładności i Cristiano Ronaldo. 0:0 nie jest wynikiem złym i choć chciałoby się, aby Real wracał do Madrytu z lepszym wynikiem, to przecież Wolfsburg udało się wyeliminować, odrabiając straty… Wszystko w nogach i przede wszystkim głowach piłkarzy.

Manchester City – Real Madryt 0:0 (0:0)

Manchester City: Hart; Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy; Fernando, Fernandinho, Navas (76' Sterling), Silva (40' Ihenacho), De Bruyne; Agüero.

Real Madryt: Keylor Navas; Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos (89' Isco), Modrić; Bale, Vázquez, Benzema (46' Jesé).