Castilla traci pozycję lidera

Bezbramkowy remis z Portugalete

Castilla już przed meczem wiedziała, że musi wygrać, jeśli chce utrzymać się na fotelu lidera, ponieważ Barakaldo pokonało Real Unioń 3:2. Niestety, nie udało się zrealizować tego celu. Bezbramkowy remis z Portugalete zepchnął Królewskich na drugą pozycję. Podopieczni Ramisa nie byli w stanie znaleźć sposobu na szczelną defensywę gospodarzy. Szczególnie dobry występ zanotował Gorka Giralt, który był dzisiaj nie do pokonania.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla Castilli. W znakomitej sytuacji znalazł się Mayoral, ale jego strzał zdołał wybronić Giralt. Kilkanaście minut później swoje okazje mieli Febas i Enzo. W obu przypadkach Portugalete przed stratą gola uchronił bramkarz. Gospodarze próbowali się odgryzać, lecz bez większego powodzenia. W 27. minucie kolejną szansę mieli Królewscy. Niestety, Cedrés trafił w słupek. Aż do końca pierwszej połowy przeważała Castilla, jednak już nie zdołała wykreować godnych uwagi akcji.

W przerwie Ramis zdecydował się na przebudowanie linii obrony. Dani Fernández wszedł w miejsce Frana i ustawił się na lewej stronie defensywy, a na prawą przeszedł Tejero. Portugalete w drugiej części nastawiło się niemal zupełne na bronienie wyniku, mimo że remis oznaczał dla nich krok w kierunku spadku. Castilla miała wielkie problemy, żeby przebić się przez zmasowaną baskijską obronę. Piłkę meczową na nodze miał Febas, który w doliczonym czasie stanął przed stuprocentową szansą, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Drugi raz Castilli nie udało się przetrwać na pozycji lidera dłużej niż jedną kolejkę. Do końca pozostały już tylko trzy kolejki i znów trzeba liczyć na potknięcia Barakaldo. Dobrą wiadomością dla Królewskich jest to, że czekają ich jeszcze dwa spotkania na własnym stadionie.

Portugalete – Real Madryt Castilla 0:0

Portugalete: Gorka Giralt, Albert Vega, Jon Larreategi, Josu Etxaniz, Jon Moya (Víctor Monteiro 61’), Alfonso Valín (Igor Engonga 27’), Javi Rodríguez (Aitor Kortabitarte 76’), Joritz Bilbao, Iker Zárate, Gabriel Ortega, Xabier Galán.

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Fran Rodríguez (Dani Fernández 46’), Álex Salto, Héctor Martínez, Álvaro Tejero, Marcos Llorente, Aleix Febas, Martin Ødegaard (José Lazo 83’), Enzo Zidane (Álvaro Jiménez 64’), Cristian Cedrés, Borja Mayoral.