Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Co słychać poza Madrytem?

Ubiegły weekend nie był udany dla większości piłkarzy związanych z Realem Madryt. W niebiańskim nastroju jest pewnie Asier Illarramendi, który zaliczył dobry występ przeciwko Barcelonie i mógł cieszyć się z kolegami ze zwycięstwa z mistrzem Hiszpanii. Do gry po długiej przerwie wrócił też Jesús Vallejo, a coraz więcej szans od trenera dostaje Lucas Silva.

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol)
Jego drużyna stała przed trudnym zadaniem zatrzymania Atlético Madryt. Ta sztuka się nie udała i Espanyol przegrał z madrytczykami 1:3. Asensio zdołał jednak zaliczyć asystę przy jedynym trafieniu Papużek – to dzięki dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po którym najlepiej w polu karnym rywala zachował się Papa Kouli Diop.
Ocena Marki: 5/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,8/10

Jorge Burgui (Espanyol)
Stracił miejsce w pierwszej jedenastce i mecz z Atlético zaczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się dopiero w 83. minucie, ale w tak krótkim czasie niczym się nie wyróżnił. Jego ekipa przegrała, a on sam nie zrobił nic, by jego status z drużynie uległ zmianie.
Ocena Marki: 3/10
Ocena WhoScored: 6,4/10

Fábio Coentrão (Monaco)
Portugalczyk znalazł się poza kadrą klubu z Księstwa. Monaco przegrało na wyjeździe 1:4 z Lille.

Dienis Czeryszew (Valencia)
Skrzydłowy Nietoperzy wciąż leczy kontuzję, dlatego nie zagrał w starciu z Sevillą. Valencia wygrała 2:1.

Raúl de Tomás (Córdoba)
Wychowanek Realu Madryt stracił miejsce w kadrze Córdoby, która przegrała szósty mecz z rzędu – tym razem punkty z Andaluzji wywiozło Albacete, które wygrało 3:2.

Diego Llorente (Rayo Vallecano)
Obrońca może liczyć na zaufanie trenera, ale tym razem Paco Jémez nie mógł na niego liczyć. Llorente musiał bowiem odcierpieć karę za czerwoną kartkę w starciu z Barceloną. Rayo przegrało na wyjeździe z Athletikiem 0:1.

Omar Mascarell (Sporting Gijón)
Sporting przegrał 0:1 z Celtą, a Omar znowu przez cały mecz siedział na ławce rezerwowych.

Álvaro Medrán (Getafe)
Młody pomocnik tradycyjnie rozpoczął mecz w pierwszym składzie, ale znów nie potrafił poprowadzić swojej drużyny do zdobycia choćby jednego punktu. Getafe przegrało z Villarrealem 0:2, a Medrán zapisał się do protokołu sędziego żółtą kartką. Opuścił boisko w 83. minucie.
Ocena Asa: 0/3

Lucas Silva (Olympique Marsylia)
Wygląda na to, że jego pozycja w Marsylii jest coraz mocniejsza. Wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Bordeaux, jednak nie miał dużego wpływu na wynik meczu, który zakończył się bezbramkowym remisem. Notował co prawda mnóstwo celnych podań, jednak wybierał dość bezpieczne rozwiązania. Jego drużyna na zwycięstwo w lidze czeka od 17 stycznia.

Jesús Vallejo (Real Saragossa)
Nareszcie wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Saragossa wygrała z Mallorcą 2:1, a obrońca pojawił się na boisku w 66. minucie. Jego drużyna przechyliła szalę na swoją korzyść, gdy rywal grał w dziewięciu.

Sprzedani w letnim okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto)
Kapitan reprezentacji Hiszpanii przeżywa bardzo zły okres w Portugalii. Wynika to przede wszystkim z fatalnej postawy drużyny, która ponownie przegrała – tym razem 0:1 z Paços de Ferreira. Bramkarz przy golu był jednak bez szans.

Asier Illarramendi (Real Sociedad)
Pełny mecz z Barceloną okraszony zwycięstwem Realu Sociedad 1:0. Illarra otrzymał żółtą kartkę, jednak to nie wpłynęło na ocenę jego występu. Pomocnik zebrał solidne noty i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.
Ocena Marki: 6/10
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,3/10

Sami Khedira (Juventus)
Z powodu pauzy za czerwoną kartkę znalazł się poza kadrą Starej Damy na wyjazdowy mecz z Milanem. Jego drużyna wygrała 2:1, przybliżając się tym samym do kolejnego mistrzostwa kraju.