Wolfsburg tylko zremisował z Mainz

Wilki oddalają się od pucharów

Wolfsburg zremisował u siebie z Mainz 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył André Schürrle. Niemiec przerzucił piłkę nad bramkarzem w sytuacji sam na sam po prostopadłym podaniu Henrique, a cała akcja zrodziła się z odbioru piłki już na połowie rywala. Względem meczu z Królewskimi w pierwszej jedenastce doszło do czterech zmian.

Trener Hecking zapowiadał, że nie ma dla niego nic ważniejszego niż to spotkanie, bo Wilki cały czas walczą o awans do europejskich pucharów, a Mainz, które przyjeżdżało do Wolfsburga, wyprzedzało jego ekipę o sześć punktów. Ostatecznie jednak goście potrafili odpowiedzieć na trafienie Schürrle i wywieźli punkt. Mainz wykorzystało kontrę, która trwała niecałe dziesięć sekund i składała się z odbioru oraz jednej długiej piłki za plecy obrony, gdzie sytuację sam na sam wykorzystał Jairo. Ten wynik mocno utrudnia Wolfsburgowi walkę o wyższe miejsce w lidze niż ósme. W tym momencie do czwartej Borussii Mönchengladbach i Ligi Mistrzów oraz jednocześnie do szóstego Mainz i Ligi Europy strata wynosi sześć punktów. Do końca pozostaje pięć kolejek, a przed Wilkami w tabeli znajdują się też takie zespoły jak Bayer Leverkusen czy Schalke.

Jeśli chodzi o skład w meczu z Realem, to w kadrze zabrakło bramkarza Benaglio oraz Draxlera, a Vieirinha i Ricardo Rodríguez na murawę weszli dopiero w ostatnich 20 minutach. Ważną informacją jest występ od pierwszej minuty Basa Dosta, który do czasu kontuzji był największą gwiazdą ofensywy Wilków. Być może jego powrót spowoduje zmianę ustawienia na rewanż z Realem i przesunięcie Schürrle na skrzydło.

Niewątpliwie remis z Mainz podłamuje marzenia Wolfsburga o awansie do europejskich pucharów i jest dla tego zespołu małym ciosem. Jednak ta rana jest tylko ligowa i nie ma wątpliwości, że od jutra Hecking i jego ekipa wrócą do pracy z maksymalną nadzieją i motywacją, a do wtorkowego starcia przygotują się jak najlepiej będzie to możliwe.

Skład Wolfsburga na Mainz (* – grali z Realem od początku, ** – zmiennicy z tamtego meczu):
Casteels – Träsch**, Naldo*, Dante*, Schäfer** (79', Rodríguez*) – Gustavo*, Guilavogui*, Arnold* (67', Kruse**) – Bruno Henrique*, Schürrle*, Dost (71', Vieirinha*).