Okładki na Klasyk

Co na pierwszych stronach?

Przygotowania do Klasyku to główne tematy na sobotnich okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Klasyków nigdy się nie zapomina” – MARCA pisze o więcej niż meczu. Enrique powiedział, że jego zawodnicy szaleją na punkcie wygranej, a Zidane, że nie rozmawiał z piłkarzami o 0:4.

Na górze wsparcie króla Juana Carlosa dla Fernando Alonso, a na dole kolejno: Saúl i Lucas mają odmłodzić środek Aleti; zwycięstwo Rayo w lidze; koszykarze Realu przegrali w Eurolidze.

AS

„Kwestia honoru” – AS podaje: najlepsze jedenastki; transmisje do 184 krajów; La Liga ocenia widownię na 600 milionów ludzi; hołd Camp Nou dla Cruyffa.

Porównanie cracków w lidze: Cristiano zagrał 30 meczów, 2700 minut i zdobył 28 goli; Messi rozegrał 25 spotkań, 2008 minut i strzelił 22 bramki.

Na dole kolejno: ligowy terminarz; Atleti gra z Betisem; Fernando Alonso chciał pojechać w GP Bahrajnu, ale odmówiła tego federacja.

Mundo Deportivo

„Wyjść, cieszyć się, wygrać” – Mundo Deportivo zapowiada Klasyk jako podziękowania dla Cruyffa. Barcelona wystawi najlepszy skład na Real w dobrej formie. Jeśli chodzi o hołd dla Holendra, będzie mozaika, wszyscy prezesi i emocje na trybunach.

Na dole kolejno: starcie tercetów; świat patrzy na Klasyk; sylwetka sędziego; bramkarze Bravo i Keylor; presja na Realu; analiza każdego gracza; pogoda na Klasyk.