Bezbarwna Chorwacja remisuje z Węgrami

Modrić i Kovačić zagrali od początku

W Budapeszcie swój mecz towarzyski rozegrali dziś Węgrzy z Chorwatami. Spotkanie w temperaturze pokojowej zakończyło się wynikiem 1:1. Chociaż przez większość czasu prowadzili goście po golu Mandžukicia, wspaniałym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Dzsudzsák, ustalając jednocześnie rezultat końcowy.

W składzie Chorwacji od początku mogliśmy oglądać Mateo Kovačicia i Lukę Modricia, który pełnił obowiązki kapitana. Trener Čačić prawdopodobnie znalazł już swoją idealną jedenastkę i chciał jej ofiarować jak najwięcej wspólnych minut, dlatego w całym meczu zdecydował się przeprowadzić jedną zmianę. W 75. minucie na ławce rezerwowych usiadł Kovačić.

Wraz z końcowym gwizdkiem arbitra skończyło się także wiosenne zgrupowanie Hrvatskiej. To dobra wiadomość przede wszystkim dla gwiazdorów Realu Madryt, którzy mogą spokojnie podejść do regeneracji i treningów przed Klasykiem. Obaj mają w nogach sporo minut gry w barwach reprezentacji, dlatego każdy dodatkowy dzień odpoczynku będzie dla nich na wagę złota.

Węgry – Chorwacja 1:1
0:1 Mandžukić 29' (asysta: Perišić)
1:1 Dzsudzsák 79'

Węgry: Dibusz; Fiola, Lang, Guzmics, Korhut; Gera, Nagy; Németh, Kleinheisler, Dzsudzsák; Priskin.

Chorwacja: Kalinić; Ćorluka, Vida, Schildenfeld, Vrsaljko; Modrić, Antolić, Kovačić (75' Srna); Brozović, Mandžukić, Perišić.