Brazylia remisuje z Urugwajem 2:2

Danilo nie grał

Brazylia zremisowała w Recife 2:2 w meczu eliminacji do mistrzostw świata w 2018 roku. Bramki dla Canarinhos strzelili Douglas Costa i Renato Augusto, zaś dla Celestes Edinson Cavani i Luis Suárez. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Niestety jedyny powołany gracz Realu Madryt, Danilo, nie został desygnowany przez Dungę do gry.

Gospodarze bardzo szybko rozpoczęli natarcie, czego zwieńczeniem była bramka Douglasa z pierwszej minuty meczu. Piłkarz Bayernu dobrze dostawił nogę przy sprytnym zagraniu w pole karne Williana, który wykonał je, wywiódłszy w pole obrońcę gości. Kolejnego gola dołożył Renato Augusto – piłkarz najpierw otrzymał dobre podanie od Neymara, które odbiło się jeszcze od nóg obrońcy Urugwaju, a potem jednym zwodem oszukał Muslerę, dzięki czemu mógł oddać celny strzał do pustej bramki.

Już w pierwszej połowie Urugwaj potrafił rozpocząć pogoń za Brazylią. W 31. minucie meczu dobre uderzenie w polu karnym oddał Edinson Cavani, nie dając przy tym szans na obronę Alissonowi. Trend trwał też na początku drugiej połowy, kiedy wracający do reprezentacji Luis Suárez przebił ręce bramkarza gospodarzy i ustanowił stan meczu na 2:2. Napastnik Barcelony miał też doskonałą okazję ku temu, aby dokonać remontady na Canarinhos, jednak w 85. minucie meczu nie potrafił już pokonać Alissona w sytuacji sam na sam. Potyczka zakończyła się więc podziałem punktów.

Brazylia – Urugwaj 2:2 (2:1)
1:0 1' Douglas Costa (asysta: Willian)
2:0 26' Renato Augusto
2:1 31' Cavani (asysta: Sánchez)
2:2 48' Suárez (asysta: Pereiera)

Brazylia: Alisson; Dani Alves, João Miranda, David Luiz, Filipe Luis; Luiz Gustavo, Fernandinho (67' Coutinho), Renato Augusto, Willian (85' Lucas Lima), Douglas Costa (78' Ricardo Oliveira); Neymar.

Urugwaj: Muslera; Fucile, Victorino, Coates, Pereiera; Arévalo, Vecino, Sánchez (81' Stuani), Rodríguez (46' Álvaro González); Cavani, Suárez.