Remis Kostaryki, 90 minut Keylora Navasa

Jego reprezentacja prowadzi w grupie

Kostaryka kontynuuje walkę o udział w mistrzostwach świata w 2018 roku. Dziś mierzyła się z Jamajką i po raz pierwszy w tej części eliminacji straciła punkty. Drużyna, w której Keylor Navas rozegrał 90 minut, zremisowała z Jamajką 1:1.

Przed meczem to gości uważano za faworytów tego starcia. W dwóch wcześniejszych meczach zdobyli oni komplet punktów. Tym razem spotkanie rozpoczęło się dla nich kiepsko – już w szesnastej minucie Keylor musiał wyjmować piłkę z siatki po uderzeniu Watsona Je. Bramkarz Królewskich był jednak bez szans i nie zdążył nawet zareagować po strzale z małej odległości. W drugiej części meczu Kostaryka wyrównała za sprawą Johny'ego Acosty, który dobił strzał Christiana Bolańosa.

Kostaryka wciąż prowadzi w grupie i ma trzy punkty przewagi nad Panamą i Jamajką. Do końca tej fazy eliminacji pozostały trzy mecze – najbliższy już za cztery dni, kiedy Navas i spółka ponownie zmierzą się z Jamajką, tym razem u siebie.

Jamajka – Kostaryka 1:1 (1:0)
1:0 Watson Je 16'
1:1 Acosta 67'

Skład Kostaryki: Keylor Navas; Acosta, Gamboa, González, Matarrita (56' Bolańos), Waston Manley; Azofeifa, Borges, Ruiz; Campbell (89' Duarte), Ureńa (75' Saborío).