Francja wygrywa z Holandią

Ciekawy mecz w Amsterdamie

Reprezentacja Francji pokonała na wyjeździe Holandię w towarzyskim meczu w Amsterdamie. Bramki dla Les Bleus strzelali Griezmann, Giroud i Matuidi, z kolei dla Oranje trafili De Jong i Afellay. Spotkanie obfitowało w ładne bramki, emocje i zwroty akcji. Solidne dziewięćdziesiąt minut spędził na boisku Raphaël Varane, choć gracz Realu popełnił także kilka mniejszych błędów.

Całe wydarzenie na Amsterdam Arena stało w cieniu ostatnich wydarzeń z Brukseli, które uhonorowano minutą ciszy, jak również w cieniu śmierci Johana Cruyffa. Pamięć holenderskiego piłkarza i trenera uczczono w specjalny sposób w 14. minucie meczu, która miała symbolizować jego numer na koszulce, także z gry w Ajaksie. Na spotkaniu nie zabrakło innych wielkich holenderskich piłkarzy jak Marco van Bastena, czy Ruuda van Nistelrooya.

W pierwszej połowie znaczną przewagę mieli Francuzi. Już w piątej minucie gry pięknym strzałem z rzutu wolnego Cillessena pokonał Griezmann. Już w siedem minut potem było dwa zero, kiedy w polu karnym znalazł się Giroud, który podwyższył stan meczu na 2:0. W dalszej części gry spotkanie w pierwszej odsłonie ucichło. Holendrzy mieli ogromne problemy z budowaniem ataku pozycyjnego, w ogóle nie potrafiąc zagrozić Mandandzie.

Za to gospodarze dobrze rozpoczęli drugą połowę. Na boisku pojawił się Memphis Depay, który dogrywał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, tam znalazł się De Jong, który pokonał Mandandę. Co prawda piłkarz pomógł sobie ręką, sędzia jednak tego nie zauważył i uznał trafienie. Później aż do kolejnego gola niewiele się działo i spotkanie wyraźnie straciło na jakości. O dobrą końcówkę zadbali jednak Affelay i Matuidi. Pierwszy z nich wyrównał stan meczu, oddając piękny strzał prawą nogą zza pola karnego, francuski bramkarz niewiele mógł zrobić. Drugi zaś w zaledwie dwie minuty później ponownie przywrócił prowadzenie dla Les Bleus, tym samym ustalając stan meczu.

Holandia – Francja 2:3 (0:2)
0:1 5' Griezmann
0:2 12' Giroud (asysta: Matuidi)
1:2 47' De Jong (asysta: Depay)
2:2 86' Afellay (asysta: Depay)
2:3 88' Matuidi (asysta: Martial)

Holandia: Cillessen; Veltman, Bruma, Van Dijk (46' Affelay), Blind, Willems (78' Van Aanholt); Classie (46' Depay), Klassen (76' Wijnaldum), Sneijder (37' Bazoer); Promes, De Jong (81' Janssen).

Francja: Mandanda; Jallet, Varane, Koscielny, Evra (46' Digne); Diarra (46' Kanté), Matuidi, Pogba (86' Sissoko); Payet, Griezmann (46' Martial), Giroud.