Kolejna porażka Castilli

Królewscy ulegli Fuenlabradzie

Przed meczem z Fuenlabradą Castilla wiedziała, że musi wygrać, aby utrzymać pięciopunktową stratę do Barakaldo. Niestety, nie udało się osiągnąć tego celu i dystans do lidera wzrósł do ośmiu oczek. Królewscy przegrali z Fuenlabradą 1:2, mimo że prowadzili 1:0. Trzy punkty zdobyte w pięciu ostatnich spotkaniach, to bardzo słaby wynik, chociaż wystarczający do tego, by ciągle utrzymywać się na pozycji wicelidera tabeli. W pewnym stopniu usprawiedliwieniem dzisiejszej wpadki może być nieobecność kadrowiczów – Lienharta, Mayorala i Ødegaarda.

Mecz zaczął się od przewagi gospodarzy, którzy zepchnęli Castillę do defensywy. Jednak Królewscy zdołali się odgryźć i Mariano wpisał się na listę strzelców już w siódmej minucie. Zdobyty gol podziałał mobilizująco na podopiecznych Ramisa. Fuenlabrada od tej pory nie była w stanie atakować z taką swobodą. Tempo spotkania spadło i wydawało się, że nic się nie zmieni do przerwy. Niestety kolejny raz źle spisała się defensywa Blancos i Tito zdołał doprowadzić do wyrównania.

Po zmianie stron obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, żadna nie cofnęła się do obrony. Więcej szczęścia mieli dzisiaj gospodarze. W 73. minucie Matas mocnym uderzeniem z dystansu nie dał szans Abadowi. Warto dodać, że Matas pojawił się na murawie ledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej. Castilla kolejny raz w tym sezonie musiała gonić rywali. Nadzieję na korzystny wynik nieco wzrosły, gdy z boiska wyleciał Rovirola. Niestety, grająca w osłabieniu, Fuenlabrada potrafiła się bardzo dobrze bronić i ostatecznie komplet punktów został na stadionie Fernando Torresa.

Fuenlabrada – Real Madryt Castilla 2:1 (1:1) SKRÓT
0:1 Mariano Díaz 7’