Chorwacja spokojnie pokonuje Izrael

Modrić grał od początku, Kovačić wszedł z ławki

Przed chwilą zakończył się w Osijeku mecz towarzyski pomiędzy Chorwacją i Izraelem. Gospodarze wygrali 2:0 po golach Perišicia i Brozovicia. Na boisku od pierwszej minuty mogliśmy oglądać Lukę Modricia, a w drugiej połowie szansę na pokazanie się dostał drugi z zawodników Królewskich – Mateo Kovačić.

Tempo gry nie należało do najwyższych, co nikogo nie może dziwić. Nie od dziś wiadomo, że mecze towarzyskie służą głównie przygotowaniu się do ważniejszych starć i dopracowaniu porozumienia między graczami. Sytuacji nie poprawiał także deszcz i ogólny stan murawy, który pozostawiał wiele do życzenia. Chorwaci na prowadzenie wyszli w czwartej minucie i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Pół godziny później podwyższyli przewagę, a wszelkie zakusy gości kończyły się w linii defensywy lub rękawicach dobrze dysponowanych dziś bramkarzy.

Chorwacja – Izrael 2:0
1:0 Ivan Perišić 4'
2:0 Marcelo Brozović 34'

BRAMKI Z MECZU

Chorwacja: Subašić (46' Kalinić); Ćorluka (46' Schildenfeld), Lovren, Vida, Srna (44' Vrsaljko); Brozović, Modrić (68' Antolić), Perišić, Badelj (51' Halilović); Kalinić (57' Kovačić), Mandžukić.

Izrael: Kleyman; Ben Bitton, Tibi, Gershon, Tawatha; Nir Bitton, Kehat; Bar Buzaglo, Ben Chaim; Dabbur, Hemed.