/ Zuza.

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Gol Dienisa, asysta Asensio, babol Casillasa

Ostatni weekend był udany pod względem indywidualnym przede wszystkim dla Marco Asensio. Gracz Espanyolu zaliczył asystę, a jego zespół wygrał bardzo ważne starcie. Bramkę zdobył zaś Dienis Czeryszew, ale Nietoperze przegrały u siebie z Atlético. Fatalnie ostatnie dni wspominać będzie Iker Casillas, który popełnił ogromny błąd przy bramce Bragi. Smoki przegrały w lidze 1:3.

Marco Asensio (Espanyol):
Kolejny udany mecz w wykonaniu pomocnika. Zaliczył przytomną asystę przy pierwszym trafieniu dla Espanyolu, a łącznie zanotował cztery podania otwierające drogę do bramki. Nie ma wątpliwości, że w tym sezonie jest najjaśniejszą postacią ekipy, która wczoraj w bardzo ważnym starciu pokonała Rayo Vallecano 2:1.
Ocena Marki: 7/10
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,8/10

Jorge Burgui (Espanyol):
Wrócił do wyjściowej jedenastki i mógł odpłacić zaufanie trenera, ale w świetnej sytuacji trochę się pogubił i zgubił piłkę. Tradycyjnie mocno angażował się też w defensywę, ale już w 62. minucie opuścił boisko. Trochę zabrakło mu szczęścia, jednak jego drużyna i tak skończyła mecz z trzema punktami.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,7/10

Fábio Coentrão (Monaco):
Monaco zremisował z Caen 2:2. Coentrão nie znalazł się w kadrze meczowej, bo dopiero dziś wrócił do treningów z drużyną po kontuzji stopy.

Dienis Czeryszew (Valencia)
Znowu wystąpił w pierwszym składzie i znowu pokazał się z dobrej strony. Był jednym z najlepszych piłkarzy Nietoperzy w starciu z Atlético Madryt i strzelił nawet bramkę na 1:1. Miał jeszcze jedną okazję do pokonania Jana Oblaka, ale nieczysto trafił w piłkę. Zszedł z boiska po godzinie gry z powodu urazu.
Ocena Marki: 6/10
Ocena WhoScored: 8,0/10

Raúl de Tomás (Córdoba)
Znowu zabrakło go w kadrze z powodu problemów zdrowotnych. Jego drużyna wygrała z drugą drużyną Athleticu 2:1 i jest na czwartym miejscu w Segunda División.

Diego Llorente (Rayo Vallecano)
Rayo odwołało się od czerwonej kartki, którą obejrzał w meczu z Barceloną, dlatego mógł wystąpić w spotkaniu z Espanyolem. Na środku obrony rozegrał 90 minut i pokazał się solidnie, chociaż bez błysku. Jego zespół przegrał 1:2 i jest już bardzo blisko strefy spadkowej.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Rozegrał 90 minut przeciwko Athleticowi Bilbao i znów niczym się nie wyróżnił. Jego drużyna nie potrafiła zdominować drużyny z Kraju Basków i zasłużenie przegrała 0:2.
Ocena Marki: 5/10
Ocena WhoScored: 6,4/10

Álvaro Medrán (Getafe):
W dość kontrowersyjnych okolicznościach Getafe zremisowało z Sevillą 1:1. Medrán ponownie pojawił się na boisku od pierwszej minuty, ale nie potrafił wziąć na siebie ciężaru gry. Zaliczył mocno przeciętne spotkanie, podczas którego zdołał oddać tylko jeden celny strzał. Zszedł na zmianę w 86. minucie.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
Cały mecz z Toulouse (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych. W Marsylii chyba już nikt na niego nie liczy.

Jesús Vallejo (Real Saragossa)
Wciąż leczy uraz, dlatego nie zagrał w starciu z Deportivo Alaves. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Sprzedani

Iker Casillas (Porto):
Wychowanek Realu ma za sobą katastrofalne spotkanie. Smoki przegrały na wyjeździe 1:3 i sporo w tym winy Ikera. Ostatnia akcja bramkowa niech przemówi sama za siebie. Skrót całego meczu można zobaczyć tutaj.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Wrócił na swój solidny poziom i przejął odpowiedzialność za rozgrywanie i łączenie ataku z defensywą. Po tym meczu na pewno nie musi sobie wiele wyrzucać, chociaż mógłby czasem pokusić się o strzał z dystansu.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Sami Khedira (Juventus):
Juventus spokojnie pokonał Atalantę 2:0, a Khedira znów zagrał w wyjściowej jedenastce. Zaliczył całkiem udane spotkanie, był aktywny i uważny. Pokusił się nawet o strzał, ale piłkę bez większych problemów przejął bramkarz gospodarzy. W 68. minucie Samiego zmienił Mario Lemina, który ustalił wynik meczu.
Ocena WhoScored: 7,5/10