Oceny zawodników po meczu z Celtą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Celtą Vigo 7:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo, Paczi, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1323 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał KuRt_1996. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Znów musiał wykazać się na początku meczu, kiedy zatrzymał dobitkę Iago Aspasa. Poza tym był raczej bezrobotny, a przy bramce nie miał żadnych szans, zwłaszcza że wykończenie napastnika Celty było niemal perfekcyjne.

Daniel Carvajal
Miał nieco utrudnione zadanie, ponieważ po jego stronie grał najgroźniejszy zawodnik Celty – Nolito. Dlatego tym razem Dani musiał przywiązywać większą niż zwykle uwagę do defensywy, co ograniczało jego szarże na połowie przeciwnika. Crack rywali rzeczywiście sobie nie pohasał i jeśli jego powstrzymywanie było głównym założeniem Carvajala, może sobie postawić plusik przy podsumowaniu wczorajszego występu.
Pepe
W pierwszej połowie dobre zagrania przeplatał ze złymi. Tych drugich było całkiem sporo, gdy to on brał się za rozgrywanie piłki, ale w 40. minucie naprawił błędy i wyprowadził Królewskich na prowadzenie kolejną efektowną główką. Po przerwie był już dużo spokojniejszy, niemal nie tracił piłek i poza bramkową sytuacją trudno mieć do niego pretensje.
Sergio Ramos
Poprawny występ kapitana. Mógł zachować się lepiej przy golu dla Celty, jednak zaliczył też sporo udanych zagrań. Nie było bezbłędnie, ale zagrał na przyzwoitym poziomie.
Danilo
Raz lewa strona, raz prawa… Tym razem Danilo znów wystąpił na tej pozycji, na której gra zdecydowanie rzadziej. Mimo wszystko w defensywie radził sobie całkiem dobrze, a z przodu też było nieźle. Trochę niepotrzebnie faulował na żółtą kartkę. Brazylijczyk wreszcie nie odbiega poziomem od reszty drużyny i ostatnie mecze są jego najlepszymi od kiedy zameldował się w Madrycie.
Casemiro
Zagwarantował bezpieczeństwo w środku pola i zaliczył kilka bardzo ważnych odbiorów. Przy tym potrafił wypełnić swoje najważniejsze zadania (odebrał piłkę przy trzecim golu Ronaldo) i to on zanotował asystę przy trafieniu Bale'a. W bardzo dobrym stylu zastąpił Toniego Kroosa.
Mateo Kovačić
Wydawało się, że pod nieobecność Modricia to właśnie jego rodak weźmie na siebie odpowiedzialność w środku pola, ale nie do końca tak było. Mateo wybierał raczej bezpieczne rozwiązania i unikał ryzyka. Wynik podpowiada, że dobrze się spisał, w jego poczynaniach brakowało jednak ofensywnego zacięcia. Być może takie były zalecenia trenera, ale z pewnością Kovę stać na więcej.
Isco
Zaliczył dwie asysty, ale jego straty wciąż irytowały. Dołożył jednak dużą cegiełkę do zwycięstwa Realu Madryt i brał udział w większości akcji ofensywnych Królewskich. Wreszcie do efektownej gry dołożył liczby, ale na pewno wciąż może się poprawić.
Lucas Vázquez
Wychowanek po raz kolejny pokazał, że nie trzeba być jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, by mieć po swojej stronie większość madridismo. Walką na całej długości boiska i ambicją nadrabia większość braków. Tym razem nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty, ale i tak pokazał się z dobrej strony.
Borja Mayoral
Znów wystąpił w pierwszej jedenastce, ale tym razem presja chyba nieco go przytłoczyła. Mądrze poruszał się między liniami i próbował współpracować z partnerami, ale przez ponad 70 minut nie udało mu się nawet oddać strzału. Nie był to dla niego łatwy mecz, ale można wyciągnąć jakieś pozytywy.
Cristiano Ronaldo
Klasa światowa. Wrócił na swój najlepszy poziom. Gol z dystansu z gry, gol z rzutu wolnego, wykończenie akcji nogą, wykończenie akcji głową. Zaczął przemawiać na boisku kilkanaście sekund po tym jak wygwizdano go na stadionie. Doskonale odpowiedział krytykom i wypada tylko trzymać kciuki, by w takiej formie był co najmniej do końca sezonu.
Gareth Bale
Na niego czekaliśmy i to samo zapewne powiedzieliby kibice na Santiago Bernabéu, którzy przywitali Walijczyka burzą oklasków. On znakomicie się odwdzięczył – strzelił ładną bramkę i zostawił po sobie dobre wrażenie. Oby jak najszybciej wrócił do formy sprzed kontuzji, chociaż najważniejsze, że w starciu z Celtą po urazie nie było nawet śladu.