Castilla przegrała z Toledo w Madrycie

Podopieczni Ramisa tracą do lidera

Real Madryt Castilla przegrał u siebie w 28. kolejce rozgrywek w Segunda B z CD Toledo 1:2. Autorem trafienia dla gospodarzy był Mariano, dla gości strzelali zaś Adrián i Pablo González. Podopieczni Luisa Miguela Ramisa przegrywając to spotkanie, zaprzepaścili szanse na awans w tabeli. Dodatkowo była to dla Castilli pierwsza w tym sezonie przegrana na własnym stadionie.

W pierwszej połowie żaden zespół nie potrafił przechylić meczu na swą stronę. Najpierw dobrze zaczęła Castilla, ale okazje Mariano czy Javiego Muńoza nie zakończyły się bramką. Nieźle rozpoczął też aktywny w pierwszej fazie meczu Ødegaard. Później jednak przewagę w środku pola uzyskało Toledo i druga część pierwszej połowy przebiegała pod ich dyktando. Także im nie udało się strzelić bramki, mimo że podopieczni Ramisa mieli wyraźne problemy w grze obronnej.

Druga odsłona gry od początku poniosła za sobą sporo emocji. Najpierw prowadzenie Królewskim po wrzutce Tejero dał Mariano. Młody napastnik doskonale główkował, nie dając większych szans na obronę Manolo. Niestety piłkarze Castilli nie nacieszyli się prowadzeniem, gdyż już w dwie minuty później błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Adrián, wyrównując tym samym stan meczu. Następna bramka padła niecałe dwadzieścia minut później, kiedy Pablo González strzałem głową pokonał Carlosa Abada. Zawodnicy Ramisa do końca meczu nie potrafili odmienić stanu gry.

Niestety strata do lidera do lidera wzrosła do pięciu punktów, gdyż Barakaldo wygrało dzisiaj z Leioą. Złamana została również dobra passa na własnym stadionie, na którym zgromadziło się dzisiaj tysiąc osiemset dziewięćdziesięciu widzów. Mecz z Toledo był także drugim spotkaniem z rzędu przegranym przed podopiecznych Ramisa. Być może wpływ na to miała nieobecność Mayorala, który dzisiaj rozegrał sporą część spotkania w pierwszym zespole. Mamy jednak nadzieję, że Castilla wkrótce znów zacznie wygrywać.

Real Madryt Castilla – CD Toledo 1:2 (0:0)
1:0 47' Mariano (asysta: Tejero)
1:1 49' Adrián
1:2 68' Pablo González

Real Madryt Castilla: Carlos Abad; A. Tejero, Lienhart, Héctor, Reguilón; Marcos Llorente, Javi Muńoz (62' Enzo); Ødegaard, Febas, Lazo (46' Álvaro); Mariano.

CD Toledo: Manolo; Expósito, Echaide, Adrián, William; Esparza (64' Garcés), De Lerman, Barranco, Pablo González (76' Aicart); Esnáider, Roberto (84' Rubén).